Koncert Te-Tris Jarecki w Tarnowie

Poniedziałek będzie prawdziwą ucztą dla miłośników muzyki na żywo, wieczorem na scenach Amfiteatru w Tarnowie wystąpią:

E-TRIS & LIVE BAND

Te-Tris, właściwie Adam Chrabin – polski raper. Ikona undergroundowej sceny hip-hop oraz żywa legenda bitew wolnostylowych. Autor i współproducent kultowej już, wymienianej jako jeden z najlepszych „nielegali” w historii polskiego rapu EP-ki „Naturalnie”. Pomimo wielu lat spędzonych w tzw. podziemiu, dopiero we wrześniu 2009 roku zadebiutował na rynku muzycznym longplayem „Dwuznacznie”. Związany również blisko z teatrem oraz działaniami warsztatowo-kulturowymi.

Ma na swoim koncie setki koncertów w całym kraju. Przez wielu zgodnie zaliczany do grona najlepiej koncertujących artystów hip-hopowych. Trzykrotnie reprezentował Polskę na HipHopKemp Festival [2009, 2013 Main Stage & 2011, Backspin Hangar] w Czechach. Dwukrotnie (2013,2014) wybrany został oficjalnie jako najlepszy wykonawca podczas Polish Hip-Hop Festival w Płocku. Jest jedynym artystą, który wystąpił na wszystkich edycjach tego największego hip-hopowego festiwalu w Polsce. Otwierał krajowe koncerty m.in.: KRS ONE, Evidence, Statik Selektah, Termanology, Reks, Marco Polo, Torae, Ruste Juxx, Athletic Mic League, Zombie Squad, Muneshine czy A State of Mind.

JARECKI & LIVE BAND

Jarecki – raper i wokalista, członek zespołu muzycznego Kulturowa. Od 2003 r. prowadzi solową działalność artystyczną. Laureat nagrody im. Anny Jantar na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki. Jarecki jest wokalistą i współzałożycielem powstałego w 1998 roku zespołu muzycznego Kultórwa. Wraz z zespołem nagrał wydany w podziemiu album pt.Zwirus. W 2003 roku, Jarecki wraz z kuzynem, DJ-em BRK założył Studio Kurnik. Również w 2003 roku ukazał kolejny album Kultórwy pt. Muzykata. W międzyczasie formacja wzięła udział w konkursach muzycznych w tym na Opolskim Przeglądzie Zespołów Amatorskich oraz Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 2006 roku Jarecki wygrał eliminacje do opolskich debiutów. Wtedy to komputerowe bity i sample zastąpili muzycy. Jarecki i jego zespół piosenką „Leń”, wygrali nagrodę im. Anny Jantar – Karolinkę – na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki. 25 stycznia 2008 roku ukazała się jego pierwsza solowa płyta, pod tytułem Styldohwil. Na swoim koncie ma również dwa albumy z DJ BRK „Mucha nie siada” wydany w 2010 r. oraz „Punkt widzenia” wydany w 2014 r.

„ZA WYSOKO” to najnowszy solowy album Jareckiego. Sam artysta twierdzi, że to najbardziej osobisty i bogaty w różnorodne gatunki projekt muzyczny. Szczere teksty, niepodrabialny wokal Jareckiego, sekcje instrumentalne i umiejętne łączenie gatunków, nadaje całości energii i świeżości, tak pożądanej na polskim rynku. Producentem albumu jest DJ BRK, a całość została zrealizowana w opolskim Kurnik Studio. Na płycie udzielili się fantastyczni artyści: GrubSon, Marta „Marika” Kosakowska, Ten Tym Mes, Eldo i wielu innych. „ZA WYSOKO” to połączenia funku, soulu i hip hopowego brzmienia. Obowiązkowa pozycja dla fanów dobrych brzmień. Krążek wychodzi nakładem nowej wytwórni : Supa’High Music.

10 lutego do sieci trafił najnowszy teledysk Jareckiego pt. ”Kochanie” W utworze czuć prawdziwe emocje. Nie jest to Jarecki którego słuchacze mogą kojarzyć z często żartobliwych utworów i aranżacji. To Jarecki którego słuchacze powinni poznać na nowo, pozwalając mu się porwać i ponieść z nurtem kolejnych dźwięków i nut.

Utwór „Kochanie” to pierwszy singiel promujący jego drugą solową płytę. Jarecki nie próżnuje, na stałe współpracujący i koncertujący z GrubSon’em i DJ BRK, pomiędzy niekończącymi trasami koncertowymi, znalazł czas na nagranie własnej płyty.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2240270685987414/

Wstęp wolny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *