Maturzysto – wysiłek fizyczny to rozwiązanie na przedmaturalny stres!

Przygotowania do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu mogą dać solidnie w kość! Ciągły stres, zaburzenia snu i odżywiania, brak czasu, chroniczne „zmęczenie materiału”. Jak się bronić przed takim stanem rzeczy? Jest na to pewny i sprawdzony sposób!

Aktywność fizyczna to „lek na całe zło”!

I wcale nie trzeba spędzać długich godzin na siłowni, maturzysta zwyczajnie nie ma na to czasu. Już 40 minut wystarczy, aby zrelaksować ciało, odprężyć umysł i dać sobie pozytywnego „kopa” do dalszego działania!

W zależności od stanu swojej kondycji i możliwości fizycznych warto wybrać formę aktywności dostosowaną do indywidualnych potrzeb i możliwości. Zwłaszcza w okresie maturalnym nie warto przesadzać z intensywnością treningów, chodzi o pobudzenie, a nie dodatkowe wyczerpanie i zmęczenie organizmu.

Do wyboru w Xtreme Fitness Gyms jest cała gama zajęć fitness, indywidualne treningi z trenerem personalnym lub samodzielny trening z wykorzystaniem dostępnego sprzętu (a tego jest naprawdę sporo!). Każda forma aktywności będzie strzałem w dziesiątkę!

Zajęcia fitness…

Będą idealną formą aktywności i wybawieniem dla spiętych mięśni. Pilates czy stretching przyniesie im zasłużoną ulgę. Zumba pozwoli trochę poszaleć i oderwać myśli od egzaminów. Na tych, którzy lubią się zmęczyć, aby zregenerować ciało i umysł czekają zajęcia spinningu, fit ball, tabata i wiele, wiele innych.

Trening siłowy także pozwoli „wyładować” negatywne emocje. W ruch mogą iść obciążenia lub praca z własnym ciężarem ciała. Aby nie forsować za bardzo organizmu lepiej skupić się na większej liczbie powtórzeń, niż na nadmiernym obciążeniu.

Strefa cardio także idealnie pobudzi krążenie, a przy okazji pobudzi do działania! Wybór sprzętu cardio w Xtreme Fitness Tarnów Widok oraz Błonie naprawdę robi wrażenie!

MATURZYSTO! Zawitaj na trening!

Zredukujesz stres, spędzisz czas w miłej atmosferze, a przy okazji… spalisz zbędne kalorie, wymodelujesz sylwetkę! Nie bez powodu mówi się, że stres „odkłada się w mięśniach”, nie można na to pozwolić!

Aktywność fizyczna nie tylko zbawiennie wypływa na zdrowie, ale także samopoczucie. Każda chwila aktywności może zdziałać cuda i będzie „dobrym” powodem do odciągnięcia uwagi od książek oraz walki z maturalnym stresem!