Szare mydło nie takie „szare”

Myślisz „szare mydło” i od razu zapala się lampka, która oświetla dużą, pozbawioną jakiegokolwiek zapachu i zachęcającego koloru kostkę. Stawiasz taką kostkę bez wyrazu naprzeciw kolorowego, pachnącego i małego mydełka z jakiejś modnej sieci i

to pierwsze jakby przegrywało w przedbiegach. Ale musisz wiedzieć, że szare mydło ma właściwości piorące, myjące i łagodzące! Jest właściwie wszechstronnie uzdolnione!

Szare mydło aktualnie wraca do łask, pomimo tego iż w sklepach nie brakuje kolorowych, pachnących i różnorodnych opcji wyboru mydła, to niestety te chemiczne wynalazki często powodują uczulenia czy wysuszają skórę. W odróżnieniu od zwykłego mydła, którego charakter jest sodowy, szare składa się z soli potasowych, wyższych kwasów karboksylowych, gliceryny, kwasu cytrynowego, chlorku sodu i wielu innych. Dzięki naturalnemu składowi szare mydło właściwie nie powoduje uczuleń i jest odpowiednie dla każdego rodzaju skóry. Zawarte w nim sole potasowe sprawiają, że jest ono miękkie i łatwiej rozpływa się w wodzie.

Działanie szarego mydła jest dość szerokie, m.in. posiada:

  • właściwości antybakteryjne, co wspomaga np. leczenie trądziku, jednak należy je traktować jak uzupełnienie leczenia farmakologicznego, a nie samą terapię;
  • właściwości hipoalergiczne, idealne dla osób ze skórą przetłuszczającą się, co prawda przy częstym stosowaniu może skórę wysuszyć, ale stosowanie balsamów i kremów nawilżających ten problem rozwiąże.

Szare mydło świetnie sprawdza się również jako zastępstwo dla tradycyjnego szamponu, a to dlatego, że nie powoduje uczuleń, otwiera łuski włosowe, a dzięki temu odżywcze składniki z odżywek i maseczek mają szansę wniknąć w głąb, a co więcej przyśpiesza ich wzrost. Wywabianie plam to też nie problem dla szarego mydła, nierzadko wystarczy samo namoczenie zabrudzonego miejsca. Leczenie ran to kolejne zastosowanie szarego mydła, szczególnie jego właściwości doceniają osoby, których problemem jest atopowe zapalenie skóry.

Szare mydło choć proste w swojej obsłudze jest też niezwykle pomocne w regenerowaniu uszkodzeń mechanicznych typu skręcenia, zwichnięcia, stłuczenia. Jego właściwości przyśpieszają właśnie proces regeneracji, odpowiada ono m.in. za zmniejszanie obrzęku czy opuchlizny.

Wartość szarego mydła jest o tyle spotęgowana, że pomimo mnogości zastosowań jego cena jest nadal niska, a dostępność raczej powszechna.

Coraz większą popularność zyskują też kosmetyki i mydła naturalne, które w swojej ofercie posiada nasz partner, Stara Mydlarnia!

https://www.facebook.com/StaraMydlarniaTarnow/

A już wkrótce! Konkurs z udziałem naszego partnera.