Teatr dla ochłody! Uwaga – informacja

Upały nie słabną, dlatego też koniecznym jest, by pomimo np. obowiązków chronić się przed ich negatywnymi skutkami, jak np. przegrzanie, do którego dochodzi, gdy ciepło w organizmie się kumuluje, a zdolność naturalnego chłodzenia temperatury ciała słabnie.

Na przegrzanie najbardziej narażone są osoby starsze i dzieci, ponieważ u nich proces regulacji ciepła w organizmie nie przebiega tak sprawnie, jak u pozostałych. Przy przegrzaniu mogą występować objawy osłabienia organizmu, bóle głowy, nudności, zaburzenia świadomości, widzenia, oddychania, obrzęki stóp, przyśpieszenie akcji serca, a nawet utrata przytomności.

Dlatego też, by odrobinę ułatwić funkcjonowanie podczas upałów, szczególnie osobom znajdującym się w okolicach Mickiewicza 4 teatr oferuje skorzystanie z foyer teatralnego, które jest klimatyzowane. Każdy odwiedzający będzie też mógł skorzystać z toalety oraz napić się wody.

Jak mówi Rafał Balawejder, dyrektor teatru “Jesteśmy w pobliżu poczty głównej, gdzie często przychodzą załatwić sprawy osoby starsze. Mogą po drodze wstąpić do nas i chwilę odpocząć. Tak samo w przypadku tych wszystkich, którzy korzystają z komunikacji zbiorowej i wsiadają bądź wysiadają na przystanku pod teatrem, chwila ochłody może pomóc uniknąć zagrożenia dla zdrowia.”

Teatr otwarty jest w okresie wakacyjnym (do 14 sierpnia) w godz. 7-15.

Popieramy świetną inicjatywę i zachęcamy do skorzystania.