Silnik samochodu jest jak serce, dbasz o niego?

Serce jest jak silnik samochodu, porównanie to jest o tyle trafne, że serce jest pompą, której zadaniem jest dostarczenie odpowiedniej ilości krwi do wszystkich komórek w organizmie, natomiast silnik spalinowy to właśnie serce samochodu, które odpowiada za jego prawidłowe działanie.

Na działanie silnika w sposób prawidłowy wpływają trzy składniki, sfery, a mianowicie: mechanika, która nadaje odpowiedni kierunek i siłę tłoczenia. Z sercem jest podobnie, w nim mięsień serca, zastawki i pnie naczyniowe odpowiadają za echo serca, które to musi mieć odpowiedni rytm i kierunek. Drugim składnikiem jest elektronika, która odpowiedzialna jest za częstotliwość tłoczenia. W sercu natomiast znajduje się układ bodźcowo przewodzący, który odpowiada za synchroniczną pracę serca. Ostatnim czynnikiem jest przewód paliwowy, który odpowiada za to, by wszystko działało, jak należy i by dostarczana była odpowiednia dawka płynnej energii. Serce również ma takie przewody, są nimi tętnice wieńcowe, które rozgałęziają się i prowadzą z różnych stron do jednego celu, by dostarczać energii.

Na odpowiednie działanie serca czy to ludzkiego czy samochodowego mają wpływ wszystkie składowe i gdy któraś zawodzi, płynność zostaje zachwiana. Konkluzja jest taka, że trzeba o siebie i o to na czym nam zależy dbać, gdy zaniedbasz codzienne czynności z biegiem czasu coraz więcej podzespołów zacznie się sypać i straty będą większe, w wielu przypadkach wręcz nieodwracalne. Dbaj o odpowiednie serwisowanie tego, co dla ciebie ważne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *