Bo powietrze ma znaczenie!

W dobie, gdy wszystko odbywa się szybko, kosztem najprostszych, wręcz fundamentalnych spraw, nie powinniśmy zapominać o powietrzu, którego

czystość musi być głównym wyznacznikiem standardów. Ekologia, dbałość o odpowiednią ilość tlenu, ochrona przed kolejnymi chorobami to nad tym powinniśmy pochylić swoje zamyślone głowy. Oczywiście nie należy popadać w skrajności, jednak zadbanie o czyste powietrze jest nam zdecydowanie bardziej potrzebne teraz, aniżeli kiedykolwiek wcześniej.

Więcej wiedzy… Czyste powietrze wpływa na lepsze trawienie, dlatego tak zalecanym jest spacer po posiłku, to co zjedliśmy dobrze jest rozchodzić, drzemka absolutnie nie jest wskazana, mimo że organizm tak się jej domaga. Chcesz być fit? Oddychaj! Twojego samopoczucia nie poprawi również przebywanie w środowisku mocno zanieczyszczonym, na dłuższą metę nie wpłynie to dobrze na poziom twojego życia. Korzyści płynące z czystego powietrza nie dotyczą jedynie zdrowotnej sfery, mają również spory wpływ na twoje samopoczucie i nastrój. Być może o tym nie wiesz, ale ilość serotoniny w twoim organizmie ma znaczenie i zależy od ilości, jak i jakości tlenu, który wdychasz. Dla rozjaśnienia, serotonina znacząco poprawia nastrój wprowadzając w stan szczęścia i relaksu.

Odpowiednia dawka “tlenu” pozwala również walczyć z wirusami i bakteriami, zapytasz może jak? Otóż rozprawiają się z nimi leukocyty, białe krwinki, których masz pod dostatkiem, jeśli otaczasz się czystym powietrzem. Wdychanie czystego powietrza pozwala równocześnie na wydech, a z nim z organizmu ulatniają się również toksyny, których nikt do szczęścia nie potrzebuje.

Odpowiednia dawka tlenu pozwala na sprawniejsze działanie umysłu i znacząco podnosi poziom energii. Już sam mózg zużywa 1/5 całego tlenu, który dostarczany jest do organizmu, więc by działał sprawnie potrzebuje wiele. Im więcej czystego powietrza tym jaśniejszy umysł i lepsza koncentracja.

PS. Jeśli już pozwalasz sobie na sztuczny nawiew, szczególnie w upalne dni, nie pozwól, by był on pełen pyłów płynących ze sprzętu, o który zapomniałeś zadbać. Czyste powietrze to podstawa.