Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Znamy program Juwenaliów Tarnowskich 2011

Znamy program Juwenaliów Tarnowskich 2011

Będzie filmowo, muzycznie i kabaretowo. Program tegorocznych Juwenaliów Tarnowskich prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. W imprezie, która potrwa od 19 do 22 maja, wystąpią tacy artyści jak m.in. StarGuardMuffin & Kamil Bednarek, Strachy Na Lachy oraz Grzegorz Halama.

 

W tym roku po raz pierwszy Juwenalia organizowane są przez dwie największe tarnowskie uczelnie - Państwową Wyższą Szkołę Zawodową i Małopolską Wyższą Szkołę Ekonomiczną.

- Zmienili się organizatorzy, zmieniła się nazwa i zmieniło się logo, ale idea pozostała ta sama.  Juwenalia Tarnowskie to czas radości, sielanki i szaleństwa, moment relaksu dla studentów przed ciężkim okresem, jakim jest sesja – zapewnia Grzegorz Sokołowski, Przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studentów PWSZ w Tarnowie.

Głównym wydarzeniem będzie Piknik Studencki w niedzielę 22 maja, który tradycyjnie odbędzie się na stadionie KS "Błękitni" przy ulicy Piłsudskiego 32. Od godziny 14.00 na studentów i mieszkańców czekać będą liczne atrakcje, m.in.: ścianka wspinaczkowa, strzelanie z łuku, gigantyczne piłkarzyki, walki sumo w specjalnych strojach, konkursy, występy tancerek, ogródek piwny i catering. Wieczorem do Tarnowa na muzyczną część Juwenaliów przyjadą dwa ciekawe zespoły. O godzinie 18.00 zagra StarGuardMuffin z najbardziej pożądanym w ostatnim czasie wokalistą w kraju – Kamilem Bednarkiem, znanym z finału trzeciej edycji telewizyjnego programu „Mam Talent”. Zaraz po nim, o godzinie 20.00, wystąpi rockowa formacja Strachy Na Lachy założona przez lidera i wokalistę grupy Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego.

- Zróżnicowanie muzyczne oraz liczne piknikowe atrakcje to ukłon w stronę mieszkańców miasta i regionu, których również zapraszamy do udziału w zaplanowanych wydarzeniach – mówi Marcin Nowak, przedstawiciel organizatorów odpowiedzialny za kontakt z mediami.

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie oraz słuchacze CNiB Żak Tarnów za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej mają bezpłatny wstęp na Piknik Studencki (22 maja), na którym odbędą się koncerty muzyczne. Na pozostałych studentów oraz osób niestudiujących czekają bilety w cenie 10 złotych (w przedsprzedaży od 5 maja w sklepie SONIC, ul. Krakowska 2; Tarnowskim Centrum Informacji, Rynek 7; Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, ul. Mickiewicza 8, p. A023). Wejściówki będzie można zakupić także bezpośrednio przed koncertem w kasie KS „Błękitni”.

Dzień przed Piknikiem Studenckim, w sobotę 21 maja o godz. 17.00, miłośnicy dobrego humoru będą mogli wybrać się na Juwenaliowy Przedwieczór Kabaretowy  w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego, na którym wystąpi znany kabareciarz Grzegorz HalamaGrupa Ad Hoc improwizująca na bieżąco w oparciu o sugestie widowni oraz tarnowski Kabaret Trochę Powagi

Bilety w cenie 30 zł (25 zł dla studentów za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej) dostępne będą w kasie tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego od poniedziałku do wtorku w godz. 9.00-17.00 oraz na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Mickiewicza 8, pokój A023 (siedziba RUSS). 

20 maja warto być wyspanym. Tego dnia o godz. 19.00 odbędzie się Nocny Maraton Filmowy w Auli PWSZ (ul. Mickiewicza 8). Na dużym ekranie będzie można zobaczyć trzy filmy nieżyjącego już Stanley’a Kubricka, który był jednym z najwybitniejszych twórców światowego kina. Do późnych godzin nocnych seanse filmów takich jak: Pełny magazynek (Full Metal Jacket), Lśnienie (Shining) i Mechaniczna pomarańcza (Clockwork Orange), a w przerwie darmowy poczęstunek – kawa i herbata. Dla chętnych pizza za symboliczną opłatą.

Obok wspomnianego wyżej filmowego, muzycznego i humorystycznego akcentu, w ramach tegorocznego święta żaków w Tarnowie odbędą się również imprezy w studenckim klubie Alfa Club (ul. Staszica 3) w czwartek (19.05), piątek (20.05) i afterparty w niedzielę po Pikniku Studenckim (22 maja).

Patronat honorowy nad Juwenaliami Tarnowskimi 2011 objął Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała.

Udostępniamy Wam elektroniczną wersję "Gazety Juwenaliowej", która będzie kolportowana w wersji papierowej począwszy od piątku na terenie PWSZ, MWSE, TCK, TCI, Alfa Club. Kliknij poniższy link aby pobrać:
Gazeta Juwenaliowa - Juwenalia Tarnowskie 2011.pdf

Więcej informacji oraz komentarzy nt. Juwenaliów Tarnowskich 2011 na specjalnej podstronie serwisu NocnyTarnow.pl: http://nocnytarnow.pl/juwenalia-tarnow-2011.html

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.