Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Zmiana organizacji ruchu w dniu koncertu SCORPIONS

Scorpions - drogiW związku z koncertem SCORPIONS 1 lipca część dzielnicy Mościce będzie wyłączona z ruchu dla samochodów osobowych (patrz mapka). Na koncert będzie można dojechać komunikacją miejską liniami: 0a, 9, 0b, 12, 14, 24 i 36.

 

 

 

 

Dla bezpiecznego poruszania się wszystkich osób wokół stadionu Unii zostanie wydzielona strefa zakazu ruchu pojazdów za wyjątkiem Komunikacji Miejskiej, Służb Miejskich, Mieszkańców oraz pojazdów posiadających identyfikator organizatora. W strefie tej znajdują się ulice:

- Akacjowa,
- Traugutta,
- Kasztanowa,
- Czerwonych Klonów,
- Zbylitowska od Chemicznej do Czerwonych Klonów,
- Chemiczna od Zbylitowskiej do Czerwonych Klonów,
- Topolowa,
- Jarzębinowa,
- Białych Klonów i Głogowa.

Z uwagi na częściowe zamknięcie ulic wokół Stadionu Miejskiego i związane z tym problemy w dostaniu się na koncert prywatnymi samochodami, uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa, z której skorzystać będą mogli mieszkańcy Tarnowa oraz goście z innych miast. Dla przyjezdnych i mieszkańców przygotowano specjalne parkingi. Znajdować się one będą na placu targowym "Chyszów" (płatny) obok hali sportowej "Jaskółka", przy ulicy Chemicznej - KAPRO oraz na dawnym placu handlowym "Targowica" przy ulicy Dwernickiego, skąd na stadion będzie odjeżdżał specjalny autobus. Parking dla autobusów zaplanowano wzdłuż ul. Chemicznej, natomiast busy będą mogły parkować przy kościele w Mościcach.

Dojazd na koncert
Do Mościc przed rozpoczęciem koncertu zostanie podwojona częstotliwość kursowania linii komunikacyjnych 0a i 9. Linia nr 9 będzie kursować normalną trasą obok stadionu (pomimo ograniczeń w ruchu dla pozostałych pojazdów), najbliższy przystanek na którym należy wysiadać przy dojeździe na koncert to przystanek przy ul.Czerwonych Klonów zlokalizowany naprzeciw stadionu. Dodatkowe kursy wykonywane przed rozpoczęciem koncertu na trasie linii 0a będą wykonywane z wjazdem na przystanek autobusowy przy placu dawnej Targowicy oraz na przystanek na Placu Targowym "Chyszów", gdzie przewidziane są parkingi dla samochodów osobowych.

Poza liniami 0a i 9, na których przewidziano wykonanie dodatkowych kursów, do Mościc będzie można dojechać liniami 0b, 12, 14, 24 i 36, które będą kursować według planowanych rozkładów jazdy na dni robocze.

Odwóz po koncercie
Czas zakończenia koncertu przewidywany jest wstępnie w przedziale pomiędzy godziną 22:30 a 23:00. Po zakończeniu koncertu przewidziano 12 dodatkowych autobusów do obsługi uczestników koncertu zamierzających skorzystać z komunikacji miejskiej.

6 autobusów będzie oczekiwać na pasażerów przy ul. Czerwonych Klonów za wiaduktem kolejowym. Odjazdy będą następować sukcesywnie po napełnieniu się pojazdów, trasa przejazdu będzie pokrywać się z trasą linii nr 9 (ulicami: Czerwoną, Krakowską, Bema i Lwowską).

Kolejnych 6 autobusów dodatkowych będzie oczekiwać na placu manewrowym w Mościcach. Odjazdy będą następować sukcesywnie po napełnieniu się pojazdów, trasa przejazdu będzie pokrywać się z trasą linii nr 0a (ulicami: Mościckiego, Al.Solidarności, Mickiewicza, Słoneczną i Al. Jana Pawła II) z dodatkowym wjazdem na przystanek autobusowy przy placu dawnej Targowicy. Dojazd do parkingu samochodów przy Placu Targowym Chyszów będzie możliwy z Mościc dodatkowymi autobusami linii 0a, które zatrzymywać się będą na przystanku przy ul. Mościckiego w sąsiedztwie wjazdu na Plac Targowy Chyszów.

Napełnienie dodatkowych autobusów na placu manewrowym w Mościcach jak również przy ul. Czerwonych Klonów będzie na bieżąco monitorowane przez osoby działające z upoważnienia organizatora komunikacji miejskiej. W razie zaistnienia potrzeby, dodatkowe autobusy po wykonaniu pierwszych kursów mogą powrócić do Mościc i zostać wykorzystane do wykonania kolejnych kursów.

Oprócz dodatkowych autobusów, z Mościc będą wykonywane kursy na liniach 0a, 0b, 9 i 24 przewidziane w rozkładach jazdy tych linii.

We wszystkich kursach wykonywanych dodatkowo, obowiązują zasady taryfowe identyczne jak na pozostałych liniach komunikacji miejskiej.

Scorpions - stadion

Info: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.