Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Zdjęcie tarnowskiego zegara nagrodzone!

Zdjęcie tarnowskiego zegara nagrodzone!W popularnym, zarówno wśród profesjonalistów jak i amatorów, międzynarodowym konkursie fotograficznym na portalu Digital Photography Review www.dpreview.com zdjęcie zegara, który znajduje się w ratuszu w zbiorach Muzeum Okręgowego w Tarnowie zajęło 10. miejsce w kategorii „zegary”. Dalsze miejsca zajęły fotografie zegarów z Nowego Jorku (24), Paryża (27), Londynu (34) czy Chicago (103).

Autorem zdjęcia jest czeski fotograf Topi Pigula, który jesienią 2012 roku gościł w Tarnowie w ramach imprezy studyjnej. Nagrodzone zdjęcie znajduje się na: http://www.dpreview.com/challenges/Entry.aspx?ID=740439 a uwieczniony na zdjęciu eksponat z tarnowskiego ratusza to kulisty talerzowy zegar z jedną wskazówką ze sceną „Sąd króla Salomona”. Wykonany przez mistrza Beniamina Zolla z Gdańska w XVIII w. Jest to jeden z dwóch tego typu zegarów w Polsce i pochodzi z kolekcji XX Sanguszków.

Portal www.dpreview.com, prowadzony jest w języku angielskim, zajmuje się m.in. recenzjami sprzętu fotograficznego, prowadzi forum dyskusyjne dla fotografów oraz organizuje konkursy tematyczne.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.