Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Zdjęcia laureatów 7 edycji BZ WBK Press Foto dostępne dla zwiedzających w Tarnowskim Centrum Kultury

Zdjęcia laureatów 7 edycji BZ WBK Press Foto dostępne dla zwiedzających w Tarnowskim Centrum KulturyTarnów ma już stałe miejsce w kalendarzu wystaw pokonkursowych BZ WBK Press Foto. Także w tym roku zwycięskie prace siódmej już edycji tego konkursu będą gościć w Tarnowie począwszy od 5 października. Na wystawę w Tarnowskim Centrum Kultury zaprasza organizator wystawy – Bank Zachodni WBK.

Ewakuacja mieszkańców dzielnicy Wielowieś w Tarnobrzegu podczas zeszłorocznej powodzi, posąg Jezusa Chrystusa w Świebodzinie widziany z pobliskiego basenu, czy też zeszłoroczne kampanie prezydenckie – to tylko jedne z tematów nagrodzonych prac konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2011. W trakcie dwóch tygodni trwania wystawy w Tarnowskim Centrum Kultury, która rozpocznie się 5 października br., będzie można obejrzeć prace wszystkich laureatów konkursu.

Zdjęcia laureatów 7 edycji BZ WBK Press Foto dostępne dla zwiedzających w Tarnowskim Centrum Kultury„Wystawa, którą mamy zaszczyt prezentować mieszkańcom Rzeszowa stanowi nie lada okazję do przypomnienia sobie najważniejszych wydarzeń, których byliśmy świadkami w ciągu ostatnich 12 miesięcy. To prawdziwa podróż w czasie, z której wyjdziemy mądrzejsi o przemyślenia wywołane tym, co pokazują zdjęcia laureatów konkursu BZ WBK Press Foto 2011” – powiedziała Maria Chwałek, dyrektor 1 oddziału Banku Zachodniego WBK w Tarnowie.

Siódma edycja konkursu pobiła dotychczasowe rekordy dotyczące liczby uczestników oraz zgłoszonych prac. Zwycięskie prace wyłoniono spośród 8600 zdjęć nadesłanych przez 393 fotoreporterów z całej Polski, w tym dwóch z Tarnowa, do następujących kategorii: Cywilizacja, Wydarzenia, Społeczeństwo, Portret, Sport, Przyroda i środowisko naturalne, Kultura i sztuka oraz Fotokast.

„Konkurs fotografii prasowej BZ WBK Press Foto jest jednym z najważniejszych konkursów tego typu organizowanych w Polsce. Przedstawia różne oblicza Polski i Polaków, których często w przypływie codziennych wydarzeń nie dostrzegamy. To wyjątkowa okazja ponownego odkrycia rzeczywistości i spojrzenia na świat z perspektywy bohaterów zdjęć” – dodała Maria Chwałek.

Wystawa BZ WBK Press Foto 2011 w Tarnowskim Centrum Kultury jest jedną z 25 ekspozycji będących na trasie tegorocznej edycji konkursu.

Laureatami najważniejszych nagród BZ WBK Press Foto 2011 zostali:
* Zdjęcie Roku – Jacek Szydłowski z „Dziennika Wschodniego” za zdjęcie przedstawiające wolontariusza usuwającego godło państwowe z sali lekcyjnej w szkole podstawowej w Wilkowie zniszczonej przez ubiegłoroczną powódź;
* Nagroda Rzeczpospolitej – Roman Koszowski z „Gościa Niedzielnego” za zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego uczestniczącego w pielgrzymce mężczyzn do sanktuarium w Piekarach Śląskich;
* Nagroda Banku Zachodniego WBK – Maksymilian Rigamonti (freelancer) za fotoreportaż przedstawiający Polskę w obliczu katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem w kwietniu 2010 roku.

Konkurs BZ WBK Press Foto skierowany jest do polskich zawodowych fotoreporterów. Jego celem jest promowanie polskiej fotografii prasowej. Konkurs jest organizowany przez Bank Zachodni WBK, a jego wyłącznym patronem medialnym jest dziennik „Rzeczpospolita”. Pracami jury kierował Cezary Sokołowski (Associated Press), jedyny polski laureat Nagrody Pulitzera.

Więcej informacji o BZ WBK Press Foto na stronie www.bzwbkpressfoto.pl.

Co: Wystawa pokonkursowa BZ WBK Press Foto 2011.
Gdzie: Tarnowskie Centrum Kultury, Rynek 5, Tarnów.
Kiedy: od 5 do 22 października br.

Info: Biuro konkursowe BZ WBK Press Foto 2011

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.