Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Zdearzenia 2013: Żaneta Lubera, Ray Wilson Genesis Classic

Zdearzenia 2013: Żaneta Lubera, Ray Wilson Genesis ClassicOd kilku lat w pierwszy weekend lipca zapraszamy na tarnowski Rynek na koncerty plenerowe, które odbywają się pod wspólnym tytułem ZDEARZENIA. W tym roku odbędą się one od 5 do 7 lipca. W pierwszym dniu ZDEARZEŃ plenerową sceną zawładną finalistka The Voice Of Poland - Żaneta Lubera z zespołem oraz były wokalista legendarnej grupy Genesis - Ray Wilson.


Początek koncertu o 19:00.
Wstęp wolny.

 


Ray Wilson to szkocki wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, członek m.in. formacji Genesis oraz  Stiltskin. Swój pierwszy profesjonalny zespół, Guaranteed Pure, założył z bratem Steve'em. Pod tą nazwą bracia wydali trzy albumy. W roku 1994 Ray dołączył do szkockiego zespołu Stiltskin. Ich debiutancki singiel„Inside" stał się sensacją muzyki grunge i znalazł się na pierwszym miejscu wielu europejskich list przebojów.

Dzięki sukcesowi Stiltskin, na Raya Wilsona uwagę zwrócili muzycy zespołu Genesis, którzy zaproponowali mu współpracę po rezygnacji Phila Collinsa. W latach 1996-1998, będąc wokalistą tej grupy, Wilson współtworzył album „Calling All Stations", jedną z czterech najlepiej sprzedających się płyt w historii Genesis. Po rozwiązaniu zespołu Ray wrócił do swoich korzeni. Wraz z nowym zespołem Cut wydał album„Millionairhead".

W 2001 roku Ray Wilson rozpoczął karierę solową. Jego pierwszym albumem był „Change" wydany w 2003 roku. W kolejnych latach artysta głównie koncertował, m.in. u boku Dolores O'Riordan z zespołu The Cranberries Rogera Hogdsona, frontmana Supertramp. Następnym solowym wydawnictwem Raya był album„The Next Best Thing" z 2004 roku - płyta ostrzejsza, bardziej rockowa niż jej poprzedniczka. Jesienią 2006 roku, Wilson powrócił do mocnego brzmienia, nagrywając z zespołem Stiltskin album „She".

W międzyczasie miłość sprowadziła muzyka do Polski, gdzie zamieszkał na stałe. Tutaj powstał częściowo jego ostatni solowy album - „Propaganda Man" z 2009 roku.

Artysta jest także twórcą projektu Genesis Classic, na który składają się wybrane kompozycje zespołu Genesis w nowej, niezwykłej aranżacji. Wilson łączy w nim rockowe wersje kultowych utworów Genesis z elementami muzyki poważnej w wykonaniu kwartetu smyczkowego - skrzypce i wiolonczela nadają dobrze znanym utworom zupełnie inną perspektywę. Od pierwszego koncertu w 2010 roku członkowie tego projektu są w nieustającej trasie koncertowej.

We wrześniu 2011 roku ukazał się studyjny album Ray Wilson & Stiltskin „Unfulfillment", zawierający m.in. przebój „American Beauty".

Artysta jest założycielem i fundatorem działającej w Poznaniu Fundacji Raya Wilsona, której głównym celem jest wspieranie i aktywizacja osób z marginalizowanych warstw społecznych. W maju 2012 roku Wilson odebrał od wiceprezydenta Poznania Akt Nadania Tytułu Ambasadora Poznania.

Rok 2013 jest szczególnie ważny dla Raya - dokładnie 20 lat temu ukazała się bowiem jego pierwsza studyjna płyta, „Swing Your Bag", nagrana z zespołem Guaranteed Pure. W związku z tym tegoroczna trasa koncertowa nosi nazwę „20 Years And More". W specjalnie przygotowanym programie Ray Wilson zaprezentuje głównie utwory z dorobku solowego i te nagrane z zespołem Stiltskin - "Inside", „Change", „American Beauty", "First Day Of Change", „Another Day" czy „Constantly Reminded", a także kompozycje, które znajdą się na najnowszym albumie „Chasing Rainbows" (premiera w maju 2012).

www.raywilson.net

Żaneta Lubera - swoje pierwsze kroki na scenie stawiała występując w dziecięcym zespole wokalno-tanecznym Sagat. Brała udział w wielu konkursach wokalnych, m. in. w festiwalu w Koninie. Będąc mocno związana z tatą - muzykiem, już jako nastolatka gościnnie uczestniczyła w koncertach zespołu Nie-bo, krok po kroku przejmując rolę wokalistki. Występ z tym zespołem na rzeszowskim Breakout Festiwalu w 2007 roku zaowocował współpracą z projektem Piotr Nalepa Breakout Tour, trwającą do dziś i dostarczającą mnóstwa wspaniałych wrażeń. Piosenka „Czarno-czarny film" ukazała się na płycie Jana Borysewicza „W hołdzie Tadeuszowi Nalepie". Kolejną jej miłością jest muzyka elektroniczna - ma na swoim koncie wiele występów wokalnych ze znanymi djami. Od jesieni 2012 uczy śpiewu w Tarnowskim Centrum Kultury. Żaneta jest półfinalistką programu The Voice Of Poland. Obecnie rejestruje materiał na swoją debiutancką płytę, której program będzie można wysłuchać podczas lipcowego koncertu.


Źródło: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.