Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Zdearzenia 2013: Marika & Spokoarmia, Tomek Lipiński & Tilt

Zdearzenia 2013: Marika & Spokoarmia, Tomek Lipiński & TiltOd kilku lat w pierwszy weekend lipca zapraszamy na tarnowski Rynek na koncerty plenerowe, które odbywają się pod wspólnym tytułem ZDEARZENIA. W tym roku odbędą się one od 5 do 7 lipca. W drugim dniu ZDEARZEŃ 6 lipca 2013 plenerową sceną zawładnie Marika ze Spokoarmią oraz legenda polskiego rocka - Tomek Lipiński z zespołem Tilt. 


Początek koncertu o 19:00.
Wstęp wolny


 

MARIKA & SPOKOARMIA
Polska wokalistka i autorka tekstów, a także dziennikarka radiowa. Wykonawczyni muzyki z pogranicza gatunków reggae, dancehall, soul oraz funk.  Od 2 marca 2013 roku wraz z Tomaszem Kammelem prowadzi II edycję show The Voice of Poland w TVP2.

Okrzyknięta Pierwszą Damą Polskiego Dancehallu. Zaczynała w 2002 r. z sound systemem Bass Medium Trinity, z którym wydała pionierską polskojęzyczną płytę na oryginalnych jamajskich podkładach (riddims) Mówisz i Masz 2004. Na koncie ma albumy solowe: Plenty 2008, So remixed 2009, Put Your Shoes On/Off 2010 (podwójny album), singiel Moje serce 2007 i liczne gościnne udziały.

Dzieliła scenę z takimi gwiazdami, jak Erykah Badu, Wyclef Jean, Missy Elliott, Sean Paul, Gentleman, Macy Gray. Występowała na największych, krajowych festiwalach związanych z kulturą reggae (m.in. Ostróda Reggae Festival, Bielawa Reggae Festival, Reggaeland) oraz na ogólnopolskich festiwalach piosenki (Sopot, Opole). Wielokrotnie reprezentowała Polskę, uczestnicząc w różnego rodzaju wydarzeniach, które miały na celu promocję naszego kraju (m.in. FESTIVAL Nova Polska / Francja, FESTIVAL EURO REGGAE FEST 2009 / USA, WORLD EXPO 2010 / Shanghai), a w czerwcu 2013 koncertując w Indiach.

Od 3 lat prowadzi własne radiowe show - najpierw w Radio Euro Nie tylko reggae, od 2009 w Radio Roxy: Towary Kolonialne.

Jej muzyka to emocje, koncertowy żywioł i coś nieobliczalnego. Sama pisze teksty i melodie. Najnowszy album Marika tworzy wspólnie ze Spokoarmią - ośmioosobowym zespołem, który od kilku lat towarzyszy jej na scenie. Każdy z jego członków to muzyczna indywidualność. Koncertowe wersje utworów stanowią efekt wielogodzinnych prób, w trakcie których każdy z muzyków ma szansę dorzucić coś od siebie, a tym samym wpłynąć na ostateczne, nierzadko zupełnie odbiegające od oryginału, brzmienie numerów. To z kolei stanowi o niepowtarzalności koncertów - każdy występ Mariki i Spokoarmii to oddzielna, pełna energii i ognia, historia.


TOMEK LIPIŃSKI i TILT
TILT, polski zespół rockowy, zaliczany do pierwszych pol. zespołów punk/new wave. Założył go w Warszawie, w 1979 roku Tomek Lipiński (gitary, wokal), Jacek Lenartowicz vel Luter (teksty i bębny, w Gdańsku grał w grupie DEADLOCK, pierwszym polskim bandzie punk rockowym) i Tomek Szczeciński vel Rastaman lub Rastek (bas), do których później dołączyła Pyza (klawisze). TILT działał od jesieni '79 do późnej jesieni '80. Wtedy Luter i Pyza wyjechali do Berlina. Luter wkrótce potem przeprowadził się do Amsterdamu, gdzie znalazł swój nowy dom.

Następne wcielenie TILTu narodziło sie w 1983 r. W międzyczasie Tomek Lipiński i lider grupy KRYZYS - Robert Brylewski założyli BRYGADĘ KRYZYS, której istnienie zakonczył stan wojenny pod koniec 1981 roku (później reaktywowanej w 1991 i jeszcze raz na 4 lata w 2003 r.). Tym razem w składzie grupy byli: Tomek Lipiński, Rastek (zastąpiony przez Franza Dreadhuntera) i Gogo Szulc (bębny, poprzednio w TZN XENNA), do których dołączyl Alek Korecki (topowy polski saksofonista jazzowy). TILT w 1983 wydal singiel z trzema piosenkami: "Runał juz ostatni mur", "O, jaki dziwny, dziwny, dziwny" i "Każdy się boi swojej paranoi".

Rok 1985. TILT to juz całkiem inna koncepcja. Dla wielu fanów była to zdrada punk rocka, tyle ze TILT nigdy nie był naprawdę kapela punkowa, zawsze realizując swoja własną drogę artystyczna, wytyczana przez lidera - Tomka Lipińskiego. Wraz ze zmianami pojawiły się prawdziwe przeboje, do dziś nadawane w radiach jako 'evergreeny' (jak "Rzeka miłosci, morze radości, ocean szczęścia" lub "Mowię ci, że"). Zespół rozpadł się w 1986 r. pozostawiając po sobie swój pierwszy album.
Następna edycja TILTu wyłoniła sie jako CZAD KOMMANDO TILT z Tomkiem Lipińskim, Gogo Szulcem, Marcinem Ciempielem (bas, uprzednio Oddział Zamknięty) i Janem Benedkiem (gitara). Wydano album (jeszcze bez Benedka) z hitami takimi, jak "Nie wierze politykom" czy "Gdzie te serca".

Kolejne wcielenie to TILT sopocki, powstaly po przeprowadzeniu sie na jakiś czas Tomka Lipińskiego do Trójmiasta. TILT'93 to: Tomek Lipiński , DzuDzu (bas, poprzednio IZRAEL), Loze (gitara) i Jacek Binasiewicz (bębny). W tym składzie zespół działał niecałe dwa lata.

W 1996 TILT odrodził się znów i nagrał płyte koncertową - TILT2000/KONCERT W BUFFO, z Tomkiem Lipinskim, Franzem Dreadhunterem, Arturem Hajdaszem (dr) i grupa zaproszonych gości (m.in. Jacek Królik - g., Magda Steczkowska - voc. i inni); jest to w większości materiał akustyczny, zrealizowany podczas koncertu w Teatrze Buffo, transmitowanego na żywo przez TVP i RMF FM.
Następne wydanie TILTu to skład krakowski: Tomek Lipinski, Franz Dreadhunter, Tomek Czulak (dr) i LaLa (gitary, klawisze), działający na początku nowego tysiąclecia. To wcielenie TILTu można uslyszeć na albumie "EMOCJONALNY TERROR" wydanym w 2002 roku.

Współczesny Tomek Lipiński&TILT to: Tomek Lipiński (g, voc), Wojtek Konikiewicz (kbd), Alek Korecki (sax), Potr Leniewicz (bas) i Karol Ludew (bębny). W repertuarze ma blisko 30 piosenek pochodzących z różnych okresów funkcjonowania TILTu, a także Brygady Kryzys oraz z solowego repertuaru Tomka Lipińskiego.


Źródło: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.