Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Zdążyć przed Panem Bogiem - pod Bimą

Zdążyć przed Panem Bogiem - pod Bimą14 i 15 czerwca mieszkańcy Tarnowa będą mieli szansę wziąć udział w plenerowym pokazie spektaklu „Zdążyć przed Panem Bogiem” wystawionym w ramach projektu Galicjaner Sztetl. Spektakl odbędzie się obok Tarnowskiej Bimy, a w przypadku niepogody zostanie przeniesiony na rynek, w podcienia muzeum. Oba spektakle odbędą się o godzinie 21.00. Wstęp na spektakle wolny.
Dni Pamięci Żydów Galicyjskich zostaną zainaugurowane 14 czerwca o godzinie 12 uroczystością modlitewną w lesie Buczyna w Zbylitowskiej Górze.

- Gorąco zachęcam do obejrzenia naszego spektaklu - mówi Ewelina Pietrowiak, dyrektor artystyczna Solskiego. – Jedna z najwybitniejszych polskich pisarek XX wieku, Hanna Krall, napisała książkę, w której poprzez wypowiedzi Marka Edelmana niestandardowo odnosi się do powstania w warszawskim getcie. Nie można jej nie znać.

- Poza spektaklem Muzeum Okręgowe przygotowało co najmniej kilka ciekawych wydarzeń, między innymi koncerty gości z Argentyny i Nowego Jorku - mówi Anna Wakulik, sekretarz literacka teatru. - Warto pomyśleć w te dni o tym, jak żyje się w mieście, w którym nagle, przez brak pierwiastka żydowskiego, mamy 45% mniej rzeczywistości i zastanowić się, czym jest 70 lat bez Żydów wobec ponad 400 z nimi.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.