Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Zbigniew Wodecki - Świętowanie Niepodległości w Koszycach Wielkich

Zbigniew Wodecki - Świętowanie Niepodległości w Koszycach WielkichNa tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości samorząd gminy Tarnów zaprosi mieszkańców, tradycyjnie już, do hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich. Organizatorzy przygotowali ciekawy program, z koncertem Zbigniewa Wodeckiego włącznie.

Wydarzenie rozpocznie o godzinie piętnastej Msza święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył będzie Biskup Kamieniecki Leon Dubrawski. Po niej z patriotycznym spektaklem „Dyslekcja historii czyli tragedia grecka o tym, jak stracić niepodległość” wystąpi koszycka młodzież gimnazjalna. Nie zabraknie też akcentów muzycznych. Koncerty zagrają orkiestry dęte z Woli Rzędzińskiej oraz z Csikszentsimon – rumuńskiej gminy zaprzyjaźnionej z gminą Tarnów. Orkiestra w trakcie swojego pobytu zagra również koncerty w gminnych gimnazjach.

Na obchody 11 listopada do Koszyc Wielkich zawita też delegacja z kolejnej partnerskiej gminy, tym razem węgierskiego Jászalsószentgyörgy. Gminy umowę o współpracy podpisały już 10 lat temu, od tego czasu wymieniając się doświadczeniami i uczestnicząc w ważnych dla społeczności wydarzeniach. Goście poczęstują wszystkich przybyłych gulaszem węgierskim, a ponieważ „Polak – Węgier dwa bratanki”, samorząd gminy Tarnów przyłączy się do poczęstunku serwując wojskową grochówkę. Nie zabraknie też wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych.

Gwiazdą uroczystych obchodów będzie Zbigniew Wodecki, który wieczorową porą wystąpi z koncertem. Obchody zakończy biesiada przy muzyce.

Jak co roku nasze świętowanie będzie radosne, bo w tym dniu należy się cieszyć. Jednak w trakcie uroczystości nie zabraknie także refleksji. Wspomnimy tych, którzy walczyli o niepodległość. Przypomnimy o nich przede wszystkim naszej młodzieży. Zapraszam serdecznie zarówno mieszkańców gminy Tarnów, jak i okolic – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Szczegóły obchodów można znaleźć na stronie internetowej gminy Tarnów. Godnym uwagi jest fakt, iż na koszyckie świętowanie samorząd gminy Tarnów pozyskał środki unijne z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.