Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Zakopower na dożynkach w Ryglicach (28 sierpnia)

Zakopower na dożynkach w Ryglicach W niedzielę 28 sierpnia w Ryglicach odbędą się 13 dożynki organizowane przez Powiat Tarnowski. W tym roku współorganizatorem jest gmina Ryglice. Gwiazdą imprezy będzie zespół Zakopower. Podczas dożynek rozstrzygnięty zostanie konkurs "Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej" i wręczone nagrody jego uczestnikom.

Dożynki będą podziękowaniem za plony, które w tym roku nie były najlepsze. W powiecie tarnowskim część zbóż zniszczyły ulewne deszcze, rolnicy nie mogli wjechać w pola z powodu grząskiego terenu. Mimo tego podziękują za to, co udało się im zebrać pól i będą prosić o dobre plony w przyszłym roku.

Dożynki rozpoczną się o godz. 15.00 Msza św. w kościele pw. św. Katarzyny w Ryglicach. Od 16.30 na Rynku w Ryglicach odbywać się będą obrzędy dożynkowe: przeglądy wieńców, występy zespołów artystycznych, wręczone zostaną także nagrody w konkursie „Najlepszy produkt Ziemi Tarnowskiej”.

Przypomnę: wśród laureatów znalazły się: "sarnina po szlachecku" (z Galicyjskiego Gospodarstwa Agroturystycznego "U Kazika" z Ciężkowic); wino białe półwytrawne Solaris 2010 z winnicy "Zawisza" Mariusza Chryka w Brzozowej; "prołziok - nierówny placek" z gospodarstwo agroturystycznego Jolanty Kramarczyk "Wimika" z Kowalowej oraz "masło rzuchowskie" z gospodarstwa ekologicznego Pawła Czai z Janowic. W kategorii produkt turystyczny - agroturystyka I miejsce zajęło gospodarstwo agroturystyczne SPA "Odnowa" z Biadolin Radłowskich. Jury wyróżniło także botwinkę po polsku i pstrąga wędzonego z dwóch gospodarstw agroturystycznych z Kończysk.

Dożynki powiatu tarnowskiego w Ryglicach zakończy występ zespołu Zakopower, który zagra m.in. „Pójdę boso”, hit tegorocznego lata królujący na listach przebojów . Początek koncertu ok. godz. 20.30.

Info: Powiat Tarnowski

Zobacz też koncert Zakopower w Tarnowie 22 marca 2012r.
http://nocnytarnow.pl/news/tarnow/zakopower-zagra-w-tarnowie-22-marca.html

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.