Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Zakaz palenia od 15 listopada

Zakaz palenia od 15 listopada 201015 listopada 2010 roku, wchodzi w życie ustawa, która w znacznym stopniu utrudni palaczom możliwość "puszczenia dymka" w miejscach publicznych. Jak to będzie wyglądać w praktyce?

Niestety nie zapowiada się kolorowo dla palaczy. Bezwględny zakaz palenia obejmie szkoły, miejsca w których bawią się dzieci, placówki zdrowotne, publiczne środki transportu, przystanki, a także inne miejsca użytku publicznego. Nieco mniej rygorystycznie ustawa traktuje lokale rozrywkowe i gastronomiczne.Aby mieć możliwość zapalenia sobie w którymś z tych miejsc, właściciel lokalu będzie mógł wydzielić odpowiednio oznaczone odizolowane pomieszczenie przeznaczone tylko do palenia wyrobów tytoniowych, które będzie zamykane, a także dodatkowo wentylowane dzięki czemu zostanie ograniczone przenikanie dymu tytoniowego do pozostałych części lokalu.

Poza lokalami gastronomicznymi i rozrywkowymi, możliwość wydzielenia miejsc dla palących powstanie min. na terenach uczelni, w hotelach, zakładach pracy.

Osoby palące w miejscach objętymi zakazami będą podlegać karze grzywny w wysokości do 500 zł, a właściciel lub osoba zarządzająca danym obiektem za brak stosownej informacji o zakazie palenia może zapłacić nawet 2000 zł.

Podsumowując: na pewno na początku nie będzie łatwo i każdy kto lubił sobie "puścić dymka" przy piwie, drinku, kawie, będzie musiał obejść się smakiem, jednak z czasem wyjdzie nam to na zdrowie, a mniejsza ilość okazji przyczyni się do większej zasobności portfeli palących.

Zainteresowanych szczegółami, odsyłam do lektury ustawy:
http://isip.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20100810529

Tom X.
{jcomments off}

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.