Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

XVIII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA 2014 - rusza oficjalny nabór

 XVIII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA 2014 - rusza oficjalny nabórRusza oficjalny nabór na XVIII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA 2014 realizowany w ramach dwuletniego projektu „Tarnów stolicą komedii” przez Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie. Organizatorzy zapraszają do przesyłania spektakli konkursowych do 20 maja. Ostateczna decyzja o kwalifikacji zgłoszonych przedstawień zapadnie do 15 czerwca 2014 roku.

Talia 2014 odbędzie się od 20 do 28 września 2014 roku. W ramach festiwalu zostaną zaprezentowane spektakle wyłonione w ramach naboru zgłoszeń teatrów z całego kraju. Dołączą do nich przedstawienia wyłonione w ramach dwóch wcześniejszych towarzyszących przeglądów: Talii Przedmieście (teatry w formule „impro” z grup nieinstytucjonalnych) oraz Talia Kampus (spektakle dyplomowe szkół teatralnych).

W jury festiwalu zasiądą m.in. Joanna Szczepkowska, Paweł Łysak oraz Jacek Sieradzki – mówi Rafał Balawejder, dyrektor Teatru w Tarnowie. Przed jury trudne zadanie, bowiem zgłaszane są niezwykle różnorodne produkcje teatralne. Jak ocenić regularną farsę, spektakl muzyczny i teatr improwizowany?

Harmonogram:
- 28 do 30 marca - przegląd Talia Przedmieście
- do 20 maja 2014 roku – zgłaszanie spektakli konkursowych
- do 10 czerwca 2014 roku - oglądanie zgłoszonych spektakli
- do 15 czerwca 2014 roku – decyzja o zakwalifikowanych spektaklach
- 27 do 29 czerwca – przegląd Talia Kampus
- 20 do 28 września 2014 roku – Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA 2014
Festiwal „Tarnów stolicą komedii” jest finansowany w połowie: w ramach Małopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Gminy Miasta Tarnowa. Wartość całego dwuletniego projektu wynosi ponad 2 mln zł.

Na zdjęciu od lewej: Matylda Baczyńska i Monika Wenta – laureatki aktorskich wyróżnień TALIA 2013 w spektaklu Sary Ruhl “W pokoju obok” w reż. Łukasza Gajdzisa (fot. P. Topolski)

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.