Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Xantoné Blacq ex Amy Winehouse Band - Piwnice TCK

Xantoné Blacq ex Amy Winehouse Band - Piwnice TCKXantoné Blacq (UK) to gwiazda soulowej sceny w Wielkiej Brytanii, zdobywająca popularność na całym świecie. Wokalista, pianista, perkusjonista. Przez 5 lat współtworzył zespół Amy Winehouse. Utwory z jego ostatniej płyty utrzymują się w czołówce listy przebojów w UK.

Dzięki znajomości z polskimi muzykami mamy okazję usłyszeć go w naszym kraju. Wraz z Piotrem Wyleżołem, Krzysztofem Dziedzicem oraz Adamem Kowalewskim, których poznał podczas wspólnej europejskiej trasy koncertowej z Nigelem Kennedy’m, odbędzie cykl koncertów w Polsce. Program zawiera kompozycje pochodzące z jego autorskich albumów, przeplatane standardami jazzowymi i soulowymi, a także utworami z szeroko pojętego nurtu „New Standards”.

Tempo rozwoju Jego kariery sugeruje, że możliwość usłyszenia go na żywo w towarzystwie topowych polskich muzyków w kameralnym klubie staje się nie lada gratką!

Podczas koncertu w Tarnowie Xantoné Blacq wystąpi z Piotrem Wyleżołem (keys), Adamem Kowalewskim (bass) i Krzystofem Dziedzicem (drums).

Xantoné Blacq - Piwnice TCK
19 października, godz. 19:30
Bilety: 20 zł

 

Piotr Wyleżoł
Jeden z najlepszych polskich pianistów. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w 2001 roku. W czasie studiów laureat wielu nagród, m.in. międzynarodowego konkursu improwizacji jazzowej w Katowicach oraz Jazz Juniors w Krakowie. Otrzymał Klucz do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej a także nagrodę indywidualną dla najlepszego instrumentalisty na festiwalu „Jazz nad Odrą”. Występował na wielu festiwalach (m.in. „Jazz Baltica”, „Leverkusen Jazz Tage”, „Jazz Jamboree”) i salach koncertowych ( jak Royall Albert Hall w Londynie czy „Olympia” w Paryżu ) kilkudziesięciu krajów świata. Od początku kariery lider własnych formacji. Ma w dorobku 5 autorskich płyt oraz kilkadziesiąt nagranych z innymi artystami i liczba ta stale rośnie.  Ma na koncie współpracę z wieloma wybitnymi artystami jak Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jarosław Śmietana, Ewa Bem, Tomasz Stańko, Billy Hart.
Poza działalnością konecrtową od 2008 roku prowadzi klasę fortepianu jazzowego na Akademii Muzycznej w Krakowie.

Adam "Szabas" Kowalewski
Absowlent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozywkowej (kontrabas) Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie jest wykładowcą. Współpracową z czołówką poslkich muzyków jazzowych takich jak: J. Muniak, J. Ptaszyn Wróblewski, T. Szukalski, T. Stańsko, L. Możdżer, A. Pierończyk, J. Śmietana. Występował również u boku takich międzynarodowyh gwiazd jak B. Maupin, E. Henderson, G. Bartz, J. Abercrombie, J. Purcell, K. Mahpgany, S. McCraven, J. Gross, S. Hamilton, D. Jackson, D. Castellano, K. Krog, A. Mandorff, W. Puschnig, D. Friedman, T. Otenel, R. Jones.


Krzysztof Dziedzic
Czołowy polski perkusista jazzowy. Znany bywalcom Jazz Cafe m.in. z zespołu Henryka Miśkiewicza „Full Drive”. Zadebiutował na festiwalu Jazz Jamboree 94. Kilkukrotny laureat międzynarodowego konkursu młodych zespołów Jazz Juniors w Krakowie. Na festiwalu Jazz nad Odrą ‘97 laureat nagrody indywidualnej. Pierwszym regularnym zespołem, z  którym współpracował był Kwintet Piotra Wojtasika. Kolejna formacja to Trio Adama Pierończyka. Współpracował również m.in. z M. Urbaniakiem, Z. Namysłowskim, T. Szukalskim, W. Karolakiem, J. Śmietaną, D. Murrayem, M. Donato, J. Gressem, E. Schullerem, S. Loganem i A. Coxem.

Źródło: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.