Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Wystawa Grand Press Photo 2013 - Galeria TCK

Wystawa Grand Press Photo 2013 - Galeria TCKTarnowskie Centrum Kultury i miesięcznik ”Press” zapraszają na wystawę polskiej fotografii prasowej Grand Press Photo 2013, czyli najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku.

81 zdjęć nagrodzonych w konkursie Grand Press Photo, będzie można oglądać w terminie od 31 października do 23 listopada 2013 roku, w tarnowskiej Galerii TCK (Tarnowskie Centrum Kultury, ul. Rynek 5).

Oficjalne otwarcie tarnowskiej wystawy nastąpi 30 października o godz. 18.00. Wystawa dla zwiedzających dostępna będzie od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00-18.00.

Galeria TCK I 31.10 - 23.11.2013 r., pon.-sob., w godz. 10-18 I 3 zł i 2 zł (ulgowy). W soboty wstęp wolny.


Miesięcznik „Press” już po raz dziewiąty zorganizował Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo. To największy środowiskowy konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów, których miesięcznik „Press” chce nagrodzić za kunszt i rzemiosło dziennikarstwa obrazu. Celem konkursu jest promowanie polskiej fotografii prasowej i podnoszenie jej jakości.

W każdej edycji przewodniczącym jury i osobą, do której należy decydujący głos
przy wyborze nagrodzonych zdjęć, nagrody głównej – Zdjęcia Roku, jest zwycięzca prestiżowego konkursu World Press Photo. W 2013 roku obradom jury przewodniczył Samuel Aranda, Hiszpan, zwycięzca konkursu World Press Photo w 2012 roku. To freelancer znany m.in. z „The New York Times”.

Tegoroczną edycję konkursu wygrało zdjęcie Michała Legierskiego (Agencja Fotograficzna Edytor) zrobione podczas pożaru kościoła w Orzeszu-Jaśkowicach. Nagrodę Nikona - mecenasa konkursu zdobył Krzysztof Wierzbowski (Forum Polska Agencja Fotografów) za zdjęcie pokazujące montaż konstrukcji stalowej najwyższego apartamentowca w Europie zaprojektowanego przez Daniela Libeskinda. W kategorii Fotokasty zwycięzcą okazał się Piotr Małecki z materiałem pt. „Jodie” (dla „Polityki”), pokazującym Warszawę oczami obcokrajowca.

Zdjęcie roku, zdjęcie nagrodzone przez mecenasa konkursu oraz wybrane zdjęcia jurora głównego, również będzie można obejrzeć podczas wystawy w Tarnowie.

 

Partner wystawy miejskiej: Tarnowskie Centrum Kultury

Patroni medialni wystawy miejskiej: RDN Małopolska, portale; Tarnow.net.pl, www.kultura.tarnow.pl, Tarnów.pl

Mecenasem Grand Press Photo 2013 jest firma Nikon Polska.

Sponsorami konkursu i wystaw są: Grupa Allegro i Orlen.

Patronami medialnymi są redakcje: TVP Kultura, Tok FM, „Foto”, Gazeta.pl, Fotopolis.pl.

Serdecznie zapraszamy!
www.grandpressphoto.pl

Na wystawę „Grand Press Photo 2013” składa się 30 plansz z najlepszymi fotografiami prasowymi, które powstały między 1 kwietnia 2012 roku a 31 marca 2013 roku. Podczas ponad trzytygodniowej ekspozycji, od 31 października do 23 listopada 2013 r.,  będzie można obejrzeć kilkadziesiąt zdjęć, które są zapisanym obrazem minionych wydarzeń. Galeria TCK czynna od poniedziałku do soboty, w godzinach 10.00 – 18.00. Bilety w cenie 3 zł i 2 zł (ulgowy). W soboty wstęp wolny.

 Źródło: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.