Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Wystawa fotografii 3D - W Stronę Słońca - Galeria TCK

Wystawa fotografii 3D - W Stronę Słońca - Galeria TCK (fot. www.strefa3d.com)Na początku maja zapraszamy do Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury na wyjątkową wystawę fotografii w technice trójwymiarowej „W stronę słońca". Wernisaż z udziałem autorów zdjęć Jackiem Gniewkiem i Michałem Grzywaczem 9 maja 2012 r. o godzinie 18.00.

Eksponowane prace wykonane są w technice trójwymiarowej, w formie wielkoformatowych wydruków anaglifowych. Do ich oglądania potrzebne są specjalne okulary, niezbędne do oglądania przestrzennego obrazu.Powstałe prace są wynikiem podróży w akwen morza śródziemnego i powstały m.in. w Grecji i Turcji, a także na Wyspach Kanaryjskich oraz w Egipcie, a na wystawę składa się 30 powiększeń w formacie 100×70.

Jak powstają takie fotografie - najogólniej mówiąc to dwa zdjęcia tego samego obiektu robione jednym dwuobiektywowym aparatem lub dwoma aparatami fotograficznymi idealnie ze sobą zsynchronizowanymi, w tym samym momencie, lub z różnicą dwóch, trzech sekund. Z nich przy pomocy specjalnego programu komputerowego składa się jedno zdjęcie zwane anaglifem, czyli fotografię w 3D - tak najprościej wytłumaczył to jeden z autorów zdjęć Jacek Gniewek.

Takie zdjęcia to zachwycająca iluzja, optyczne oszukiwanie naszego mózgu, dzięki czemu widzimy głębię trójwymiarowego obrazu, niemalże jakbyśmy wkroczyli w sam jego środek.

W trakcie dwutygodniowej ekspozycji, będzie można w niezwykły sposób obejrzeć fotografie z krajów śródziemnomorskich, od 10 do 23 maja 2012 roku. Galeria TCK czynna, od poniedziałku do soboty, w godzinach 10.00 - 18.00.

Bilety w cenie 2 zł i 1 zł ulgowy.

Info: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.