Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Wspomnienie Marcina Wrony

W najbliższą niedzielę, 25 października, w ramach cyklu Cinemarzenie, wyjątkowo na trzech seansach zaprezentowana zostanie retrospektywa filmów niedawno zmarłego tarnowskiego reżysera Marcina Wrony. Pierwsza projekcja odbędzie się o godzinie 16 w Kinie Marzenie.

Przypomnijmy, że Marcin Wrona, uzdolniony reżyser i scenarzysta młodego pokolenia, twórca spektakli teatralnych i telewizyjnych, zmarł 19 września w Gdyni, gdzie przebywał na Festiwalu Filmowym. Pochodził z Tarnowa, miał 42 lata.  Uczeń ZST w Tarnowie, trenował koszykówkę w Unii Tarnów. Absolwent filmoznawstwa UJ w Krakowie, reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji UŚ w Katowicach, Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Binger Film Institute w Amsterdamie.  Wykładał reżyserię, miał tytuł doktora nauk sztuk filmowych.  Ceniony i nagradzany w kraju i za granicą.  Najbardziej znane dzieła: "Człowiek magnes", "Moja krew” i „Chrzest”. Laureat XXV Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Nagła śmierć reżysera niestety, przerwała jego „ rozmowę z widzem”. Przypominam sobie, kiedy Marcin Wrona odbierając na tarnowskim Rynku Nagrodę Jury Młodzieżowego 25 TNF w 2011 roku, wyraził swoje wielkie marzenie zrealizowania filmu w Tarnowie, w mieście z którego pochodził. Marzenie się spełniało, od lutego miały zacząć się zdjęcia w Tarnowie – opowiada Anna Grygiel, dyrektor Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Niedzielna projekcja wszystkich filmów fabularnych Marcina Wrony ma przypomnieć widzom historie, które opowiadał, uzupełniając je wspomnieniami Marcina Koszałki, operatora, reżysera, współpracownika i kolegi Marcina Wrony, z którym jako operator realizował ostatni Teatr TV „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej. Spotkanie z Marcinem Kokoszką odbędzie się przed ostatnią z projekcji.

Retrospektywa filmów Marcina Wrony:

25 października

godzina 16:00: „Człowiek Magnes”  - etiuda szkolna oraz „Moja krew”

godzina 18:00: „Telefono” – etiuda szkolna oraz „Chrzest”

godzina 20:00: „Demon”alt
 

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.