Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Wolna Grupa Bukowina - koncert w Marzeniu

Wolna Grupa Bukowina - koncert w Marzeniu4 lutego 2012 r. zapraszamy do kina Marzenie na koncert z cyklu Piosenki z Tekstem, w ramach którego wystąpi Wolna Grupa Bukowina.

"Sielanka o domu", "Majster Bieda", "Nuta z Ponidzia"... Już same tytuły brzmią znajomo, a wystarczy kilka pierwszych taktów melodii, by okazało się, że całą kompozycję znamy na pamięć, choćby z pieszych wędrówek po górach, czy ognisk.

Wolna Grupa Bukowina, która w ubiegłym roku obchodziła 40-lecie swojego istnienia, ma w swoim dorobku praktycznie same przeboje wpisujące się w nurt poezji śpiewanej. Większość stworzył legendarny, przedwcześnie zmarły lider grupy - Wojtek Bellon.

Wolna Grupa Bukowina powstała w Busku-Zdroju zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Założycielem zespołu był ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka "Ponidzie" wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon - twórca większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. W historii grupy warto odnotować nagrodzone występy na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1974 i 1975 roku, udział w FAM-ie oraz w licznych festiwalach, konkursach czy imprezach studenckich i turystycznych - YAPA, BAZUNA, BAKCYNALIA.

W 1985 r., po śmierci Wojciecha Belona, Wolna Grupa Bukowina zawiesiła swoją działalność. Reaktywacja zespołu nastąpiła na początku lat '90. Koncertują zapoznając kolejne pokolenia z muzyką i poezją prosto z Krainy Łagodności.

Koncert Wolnej Grupy Bukowiny odbędzie się 4 lutego 2012 w sali kina Marzenie o 20:00. Bilety cenie 30 zł w przedsprzedaży od 16 stycznia. do nabycia w Biurze Obsługi TCK - Rynek 5 i kasie kina Marzenie - Staszica 4.

Obecny skład:
Grażyna Kulawik - śpiew
Wojciech Jarociński - śpiew, gitara
Wacław Juszczyszyn - śpiew, gitara
Wojciech Maziakowski - gitara basowa
Krzysztof Żesławski - gitara
Michał Polak - instr. perkusyjne
Marek Zarankiewicz - instr. perkusyjne

Info: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.