Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Wilk Saksofonu w Tarnowie - koncert odwołany

Krzysztof Urbański QuartetZwany „wilkiem saksofonu”, młody, szalenie zdolny Krzysztof Urbański wraz ze swoim kwartetem wystąpi 3 grudnia 2010 w Piwnicach TCK (Tarnów, Rynek 5). Urbański mimo młodego wieku zaliczany jest do najlepszych, a już na pewno do najciekawszych polskich saksofonistów.

Czar w improwizacji, a także rasowe brzmienie saksofonu sprawiają, że nie sposób przejść obok niego obojętnie, tym bardziej, że wraz z nim występują wspaniali muzycy: Dominik Wania, Michał Barański i Łukasz Żyta.W lutym br. do sklepów muzycznych trafiła debiutancka płyta Krzysztof Urbański Quartet, którą zarówno krytycy, jak i fani jazzu przyjęli bardzo ciepło.
W Tarnowie Krzysztof Urbański Quartet zaprezentuje na żywo materiał z najnowszej płyty.


Z przykrością informujemy, że planowany na 3 grudnia 2010 r. w Piwnicach TCK koncert zespołu Krzysztof Urbański Quartet z przyczyn niezależnych zarówno od organizatora, jak i artystów nie odbędzie się . W związku z paraliżem ruchu lotniczego w Europie spowodowanym fatalnymi warunkami atmosferycznymi muzycy mają ogromne problemy z dotarciem do Polski na tarnowski koncert.
Nowy termin koncertu Krzysztof Urbański Quartet planowany jest na początek kwietnia 2011 r.

W zaistniałej sytuacji pozostaje nam Państwa przeprosić i zaproponować kolejną jazzową imprezę, która odbędzie się 4.02.2011 r., wystąpi wówczas Adam Wendt Power Set (Adam Wendt – sax, Przemysław Raminiak – kb., Marcin Jahr – dr.).

Zwrotu zakupionych biletów na koncert Krzysztof Urbański Quartet należy dokonywać w Tarnowskim Centrum Kultury (Tarnów, Rynek 5).

Informacje: Tel. + 48 14 6 888 888.
 

Krzysztof Urbański Quartet w składzie:
Krzysztof Urbański - saksofon
Dominik Wania - piano
Michał Baranski – bas
Łukasz Źyta – perkusja


Krzysztof Urbański naukę na saksofonie rozpoczął w wieku 12 lat. Już jako młody chłopak bardzo zafascynowany był brzmieniem saksofonu. Własna praca nad instrumentem rozbudziła w nim zamiłowanie do muzyki. Kiedy po raz pierwszy w radiu usłyszał jazz wszystko stało się dla niego jasne. Dążył do uzyskania na saksofonie własnego brzmienia, jak i grania muzyki jazzowej, która tak bardzo go pochłonęła. Omijając szkołę podstawową muzyczną, formalną naukę rozpoczął w średniej szkole im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Wrzeszczu. Tam na wydziale instrumentalnym, klasycznym kształcił się na saksofonie altowym. Pomimo ukończenia szkoły klasycznej z wynikiem celującym swoje upodobania muzyczne ukierunkował w inną stronę i dalszą edukację kontynuował na Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Jazzowym. W tym czasie głównym jego instrumentem stał się saksofon tenorowy. Lata studiów upływały pod znakiem ciągłego rozwoju czego dowodem są liczne nagrody na festiwalach jazzowych:
- I Miejsce na: ,,Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych ’’ w Gdyni,
- I Miejsce na: ,,Międzynarodowym Konkursie Solistów Jazzowych” w Szczecinie - ,,Zmagania Jazzowe’’ przyznane przez jury, w skład którego wchodziły takie sławy jak: Billy Harper, Clarence Seay, Steve Turre, Aaron Scott. Tam otrzymał również I nagrodę ,,Internautów” jako dowód uznania publiczności,
- I Miejsce na: ,,Jazz Juniors’’ w Krakowie, jak również Honorową nagrodę jako Najlepszy Instrumentalista konkursu,
- Na konkursie ,,Jazz nad Odrą’’, który odbył się we Wrocławiu Krzysztof Urbański został okrzyknięty Indywidualnością Jazzową Roku 2008,
- I Miejsce na: ,,Hoeilaart International Jazz Competition’’ w Belgii, gdzie dodatkowo Krzysztof otrzymał nagrodę dla Najlepszego Solisty.
W dowód uznania za działalność artystyczną Krzysztof Urbański i jego Quartet został doceniony przez różne organizacje kulturalno-medialne:
- Krzysztof Urbański jest stypendystą VI Edycji Programu ,,Młoda Polska”, pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009),
- Krzysztof Urbański i jego Quartet został laureatem ,,Gwarancji kultury” przyznawanej przez TVP Kultura (2009),
- Krzysztof Urbański zdobył Artystyczną Kulturalną Nagrodę ,,wARTo” organizowaną przez Gazetę Wyborczą (2009),
- Na początku 2010 roku ukazała się debiutancka płyta Quartetu Krzysztofa
- Od kwietnia 2010 Krzysztof Urbanski jest Endorserem Saksofonów Marki P.Mauriat

Dominik Wania - pochodzący z Sanoka pianista uważany za wielką nadzieję polskiego jazzu. Dyplomant klasy fortepianu krakowskiej Akademii Muzycznej (w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula) i stypendysta New England Conservatory of Music w Bostonie, laureat kilkudziesięciu konkursów jazzowych i klasycznych. Współpracownik artystów tej miary co: Tomasz Stańko, Dave Liebman, Gary Thomas, Eddie Henderson, Don Byron, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak i wielu, wielu innych. W 2008 roku nagrał w duecie z kontrabasistą, Bronkiem Suchankiem, doskonale przyjętą płytę "Skretch In Blue". 
Brał udział w wielu kursach mistrzowskich, zarówno w dziedzinie muzyki klasycznej, jak i jazzowej. Jest laureatem I nagrody konkursu o Stypendium im. Prof. Tadeusza Żmudzińskiego (Kraków 2001 r.), a także I nagrody w kategorii Trio na VII Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej (Kraków 2003 r.).
Nagrywał dla Radia i Telewizji, brał udział w wielu festiwalach muzyki klasycznej i jazzowej, zdobywał liczne nagrody w konkursach jazzowych, m. in. nagrody indywidualne w finałach VII Ogólnopolskiego Konkursu Standardów Jazzowych w Siedlcach (2003) oraz 41 Festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu (2005). W październiku 2005 r. zdobył I nagrodę na II Konkursie Pianistów Jazzowych w Warszawie.  
W 1997 r. został zaproszony przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego na spotkanie
z młodzieżą wybitnie uzdolnioną. W 1998 r. odebrał  Nagrodę Miasta Sanoka w dziedzinie Kultury
i Sztuki, a w 1999 r. został stypendystą Prezesa Rady Ministrów.  

Michał Barański jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu I Muzyki Rozrywkowej.
Zdobywca wielu cennych nagród na licznych festiwalach, m.in.
- Grand Prix – 1 Nagroda w kategorii „zespół” na Festiwalu 40 Jazz nad Odrą we Wrocławiu; - Wyróżnienie Grand Prix, oraz statuetka "Jazz Angel 2005" na Bielskiej Zadymce Jazzowej;
- IV miejsce na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Jazzowych w Brukseli, Belgia;
- Fryderyk 2007 za najlepszy album jazzowy roku "Assymetry" z formacją Zbigniew Namysłowski Quintet;
- Fryderyk za najlepszy album poetycki "Umiera Piękno" Agi Zaryan;
Współpracował z wieloma polskimi artystami, jak: Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, Aga Zaryan, Jarek Śmietana, Mietek Szczesniak, Piotr Baron, Janusz Muniak, Dorota Miśkiewicz, Kuba Badach, Anna Serafińska, Ewa Bem, Michał Tokaj, TGD, New Life M , Mate.O. oraz z międzynarodowymi gwiazdami: Bennie Maupin, Nigel Kennedy, Dan Tepfer. Wybrana dyskografia: Bennie Maupin Quartet "Early Reflections", "Assymetry" Zbigniew Namysłowski Quintet, "Umiera Piekno" Aga Zaryan, "Bethoven, Mozart, Silver" Nigel Kennedy, Piotr Wyleżoł Trio Piano "Piotr Wyleżoł”, "Live" KBD Trio, „Asaf " Asaf, „Audiofeeling" Pawel Kaczmarczyk.

Łukasz Żyta
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (1998). Zadebiutował na jazzowej scenie w 1993 roku, biorąc udział w konkursie Jazz Juniors w Krakowie z zespołem Youth Formation. Z zespołem Joint Venture został laureatem I nagrody na tym festiwalu w 1995, na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach (1996) oraz nagrody dla najbardziej obiecującej grupy na Europ’ Jazz Contest w Hoelaart (1996); jest też laureatem I nagrody Konkursu Perkusistów Jazzowych w Grodzisku Mazowieckim (1998). Otrzymał wyróżnienie indywidualne na Festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu (1998). Współpracował i nagrywał z muzykami takimi jak:
J. Muniak, J. Ptaszyn Wróblewski, T. Szukalski, Z. Namysłowski, A. Olejniczak, M. Sikała,
H. Miśkiewicz, P. Baron, K. Stankiewicz, P. Wojtasik, R. Majewski, G. Nagórski, A.Cudzich,
D. Oleszkiewicz, J. Śmietana, M.Napórkowski, W. Karolak, A. Dutkiewicz, J. Mencel, W. Majewski,
M. Tokaj, P. Wyleżoł, A. Zaryan, G..Auguścik, U. Dudziak, I. Zając, E. Bem, D. Doruzka, J. Honzak,
L. Konitz, B. Maupin, I. Wadada Leo Smith, D. Saluzzi, D. Murray, D.Friedman, B. Watson, B. Terry,
T. Otenel, W. Galison, S. Logan, J. Lindstrand i in. Koncertował w Niemczech, Austrii, Czechach,
na Węgrzech, we Włoszech, Słowacji, Izraelu, Grecji, Turcji, Bułgarii, Litwie, Rosji, Szwecji, Serbii, Ukrainie, Białorusi.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.