Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Wielka Majówka na tarnowskim Rynku - 28 Tarnowska Nagroda Filmowa

Wielka Majówka na tarnowskim Rynku - 28 Tarnowska Nagroda FilmowaProjekcje 28. Tarnowskiej Nagrody Filmowej jeszcze trwają w kinie Marzenie, ale już od jutra zapraszamy również na tarnowski Rynek na WIELKĄ MAJÓWKĘ z muzyką filmową.

Podczas 3 majowych dni (1-3.05.14) na plenerowej scenie zabrzmi muzyka CEZAREGO CHMIELA, ROCK W POLSKIM KINIE, czyli rockowe przeboje filmowe wykonane przez ŻANETĘ LUBERĘ, ARTURA GADOWSKIEGO, DAMIANA UKEJE, SŁAWOMIRA RAMIANA, tematy przewodnie z BAJEK i DOBRANOCEK  zaśpiewa ANNA DERESZOWSKA, najpopularniejsze polskie (i nie tylko) kompozycje muzyki filmowej wykona orkiestra ALLA VIENNA, a GALĘ WRĘCZENIA NAGRÓD 28. TNF
muzycznie uświetni RAZ DWA TRZY z orkiestrą pod dyrekcją HUBERTA KOWALSKIEGO.

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o 19:00. Wstęp wolny.

 

1.05.14, g. 19:00

Muzyka ilustracyjna Cezarego Chmiela
Pierwszy koncert w ramach Wielkiej Majówki, to "soundtrack do filmu, który jeszcze nie powstał". Cezary Chmiel w różnych konfiguracjach zespołowych od lat tworzy i nagrywa płyty, z których większość kompozycji mogłyby być muzycznymi ilustracjami nie jednego filmu. Wierzymy, że kiedyś tak się stanie.

Cezary Chmiel (klawisze) z zespołem, w skład którego wchodzą znamienici muzycy: Jerzy Główczewski(saksofony), Maciej Adamczyk (kontrabas), Tomasz Kudyk (trąbka), Jan Pilch (instrumenty perkusyjne), Łukasz Chmiel (klawisze, gitara), kwartet smyczkowy Convivium oraz Małgorzata Wyszogrodzka (sopran) zaprezentuje kompozycje pochodzące z płyt Chmiela i jego C.C.Band, takich jak:  „Z Obłoków na ziemię ”, „Co może jeden człowiek ”, "Znak pokoju" oraz niepublikowane utwory.

Na koncert zapraszamy na tarnowski Rynek, 1 maja o godz. 19:00. W drugiej odsłonie tego wieczoru, ok. 20:15 na tej samej scenie odbędzie się koncert specjalnie przygotowany dla TNF - Rock Polskiego Kina. Wstęp wolny.

Rock Polskiego Kina
Rock Polskiego Kina to koncert, na który składać się będzie kilkanaście rockowych utworów, znanych z polskich filmów jak i seriali. Część z nich, to istne evergreeny, które wszystkim doskonale kojarzą się filmowymi tytułami, a częśc z nich to wielkie przeboje polskiego rocka, które zostały wykorzystane w filmach czy serialach, muzycznie ilustrując poszczególne filmowe opowieści. Projekt został specjalnie stworzony dla Tarnowskiej Nagrody Filmowej przez tarnowskiego muzyka Piotra "Quentina" Wojtanowskiego, który zajął się aranżacją wszystkich piosenek, które zostaną wykonane przez solistów: Żanetę Luberę, Artura Gadowskiego, Damiana Ukeje i Sławomira Ramiana.

Na ten wyjątkowy koncert zapraszamy w drugiej części pierwszego plenerowego koncertu Wielkiej Majówki na tarnowskim Rynku, 1 maja ok. godz. 20:15. W pierwszej odsłonie tego wieczoru, o 19:00 na tej samej scenie, muzykę ilustracyjną do filmu, który jeszcze nie powstał przedstawi pianista Cezary Chmiel ze swoim zespołem. Wstęp wolny.

 

2.05.14, g. 19:00

Bajki i Dobranocki
Bajki i Dobranocki, to muzyczna podróż do czasów dzieciństwa. Skoro okazja tak szczególna, proponujemy specjalny koncert, w którym wystąpi zespół New Art Ensemble pod kierownictwem kontrabasisty Sebastiana Wypycha, udziałem aktorki Anny Dereszowskiej w roli... wokalistki. Repertuar, który usłyszymy, może być dla wszystkich, młodszych i starszych, nie lada zaskoczeniem – będą to bowiem najbardziej znane melodie z czołówek bajek, kreskówek oraz cyklicznych programów dla dzieci. Duża część z nich to znane i lubiane przez dzieciaki Dobranocki, które uwielbiamy i wspominamy z sentymentem do dziś.

Na plenerowy koncert na tarnowskim Rynku zapraszamy 2 maja 2014 r. o godz. 19:00. W drugiej części koncertu program Ale Kino!, na który składają się przepiękne tematy muzyczne z polskich filmów i seriali wykona orkiestra Alla Vienna. Początek ok. 20:30. Wstęp na koncert wolny.

Ale Kino! z Alla Vienna
Siedmiu instrumentalistów, dysponujących bogatym dorobkiem artystycznym i estradowym. Na co dzień związani są z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina, Akademią Muzyczną im. G i K. Bacewicz w Łodzi i Filharmonią Świętokrzyską im. O. Kolberga. Jako Alla Vienna występują pod dyrekcją zastępcy koncertmistrza Filharmonii Łódzkiej – Marty Niedźwieckiej.
Podczas tarnowskiego koncertu Alla Vienna zaprezentuje muzykę m.in. Kuźniaka, Kilara, Marczewskiego, Matuszkiewicza, Kurylewicza, Kazaneckiego z polskich filmów i seriali.

 

3.05.14, g. 19:00

Gala Wręczenia Nagród 28 TNF
Od 20 edycji Festiwalu tradycją już jest, że Gala Wręczenia Nagród Tarnowskiej Nagrody Filmowej odbywa się na tarnowskim Rynku. Wyjątkiem był 2012 rok. Gala odbędzie się 3 maja 2014 r. i wówczas poznamy tytuły wszystkich nagrodzonych filmów oraz ich twórców. Muzycznie Galę uświetni koncert RAZ DWA TRZY SYMFONICZNIE, podczas którego wysłuchamy piosenek zespołu wykorzystanych w filmach oraz ich największych przebojów. Grupie towarzyszyć będzie 30-osobowa orkiestra ICON pod dyrekcją Huberta Kowalskiego.

Początek Gali o 19:00. Wstęp wolny

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.