Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Wieczór kabaretowy z kabaretem RAK - Kino Marzenie [16.01]

Wieczór kabaretowy z kabaretem RAK16 stycznia w sali kina Marzenie wystąpi jeden z prężniej i najdłużej działających kabaretów na rodzimej scenie - kabaret RAK z Rudy Sląskiej. Powstały na przełomie roku 1981 i 1982, założyli go: Ryszard Siwek, Andrzej Stefaniuk i Krzysztof Hanke, a nazwa RAK wzięła się od pierwszych liter imion jego założycieli. Kabaret przez 20 lat przechodził liczne metamorfozy, szczególnie personalne.

Obecny skład kabaretu ustabilizował się 1 stycznia 1999 roku. Z pierwszego składu pozostał tylko Krzysztof Hanke. Po wstąpieniu do zespołu Krzysztofa Respondka wiele nowych rzeczy się zdarzyło. Kabaret RAK zdobył sobie uznanie na arenie ogólnopolskiej. Występowanie wraz z największymi sławami polskiej estrady stało się powszechne. Wszystko rozpoczęło się od występu w Śląskiej Gali piosenki Biesiadnej Zbigniewa Górnego i Krzysztofa Jaślara. Po tym wydarzeniu akcje kabaretu zaczęły ciągle zwyżkować. Coraz częstsze były występy podczas najbardziej prestiżowych imprez, jak choćby Kabareton Opolski. Obecnie największym problemem jest "utrzymanie się na fali". Ilość koncertów najlepiej świadczy o popularności kabaretu RAK. Obecnie głównym tekściarzem jest Grzegorz Poloczek, który sprawdza się zarówno w pisania skeczy i monologów, jak i piosenek. Był on wraz z Rafałem Piechotą z Poznania współautorem programu telewizyjnego, "Kabaret na festiwale".

Bilety w przedsprzedaży w cenie 25 zł. do nabycia od 3 stycznia 2011 r. w kasie kina oraz Biurze Obsługi TCK - Rynek 5. W dniu koncertu bilety w cenie 35 zł. do nabycia tylko w kasie kina.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.