Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

Więcej turystów z zagranicy w Tarnowie

Więcej turystów z zagranicy w Tarnowiealt

Tarnowskie Centrum Informacji podsumowało ruch turystyczny w Tarnowie i regionie w roku 2014. Z danych zebranych z atrakcji turystycznych, GUS oraz po przeanalizowaniu danych opracowanych na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wynika, że region tarnowski odwiedziło milion osób z tego ok. 20 % to obcokrajowcy.

Do Tarnowa dotarło pół miliona osób w tym ok. 95 tys. gości z zagranicy. Z obserwacji wynika, że ogólny ruch turystycznie nieznacznie się zwiększył natomiast o ok. 30% zwiększyła się liczba cudzoziemców odwiedzających „perłę renesansu”. Podobnie jak w latach ubiegłych do Tarnowa najczęściej przyjeżdżają Niemcy, Francuzi, Brytyjczycy, Węgrzy oraz goście z Izraela. W 2014 roku zaobserwowano  zwiększony ruch mieszkańców Hiszpanii, Ukrainy, Rosji, Austrii, Czech, Słowacji i Japonii. Z usług Tarnowskiego Centrum Informacji korzystali również Chińczycy, Koreańczycy a także mieszkańcy Arabii Saudyjskiej, Tajlandii czy Australii.

Turystyka to wymierne korzyści. Szacuje się, że w 2014 roku zwiedzający i turyści zostawili w Tarnowie 264 mln zł (to blisko połowa budżetu miasta) w tym ponad 83 mln zł pochodziło od obcokrajowców.

Tarnów jest najczęściej przystankiem na trasie z Krakowa. W zależności od zainteresowania zagraniczni goście zainteresowani są szlakiem architektury drewnianej, miejscami pamięci I wojny światowej, tarnowską starówką oraz Zalipiem. Z roku na rok poprawia się i zwiększa baza hotelarska. Obecnie w mieście i najbliższej okolicy funkcjonują 32 obiekty posiadające blisko 1,5 tys. miejsc noclegowych. Mamy  10 skategoryzowanych hoteli trzy i czterogwiazdkowych oraz camping, uznawany za jeden z najlepszych w Polsce.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.