Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Werdykt Jury XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA 2012

Werdykt Jury XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA 2012Jury XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia, odbywającego się  w dniachod 28 września  do 7 października 2012 r. w  Teatrze im. Ludwika Solskiego  w Tarnowie, obradujące w składzie:
Małgorzata Pieńkowska
Barbara Szałapak
Andrzej Nejman
Jacek Wakar – Przewodniczący

Po obejrzeniu siedmiu przedstawień konkursowych postanowiło przyznać  następujące nagrody i wyróżnienia:

Grand Prix w wysokości 15 tysięcy złotych oraz  Statuetkę Talii  dla najlepszego przedstawienia Festiwalu dla „KLUBU KAWALERÓW” z Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy i jego twórców:
Łukasza Gajdzisa – reżysera, Mirka Kaczmarka - scenografa, Anety Jankowskiej- ruch sceniczny, Macieja Szymborskiego-opracowanie muzyczne, Kacpra Chabrowskiego – akordeon, Roberta Łosickiego – reżyseria światła, aktorów – Karoliny Adamczyk, Magdaleny Łaski, Małgorzaty  Trofimiuk, Małgorzaty Witkowskiej, Michała Czachora, Pawła L.Gilewskiego, Mariana Jaskulskiego, Rolanda Nowaka, Jerzego Pożarowskiego, Marcina  Zawodzińskiego.

Nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych dla Mikołaja Grabowskiego za scenariusz i reżyserię przedstawienia „O północy przybyłem do Widawy, czyli opis obyczajów III” z Teatru IMKA w Warszawie

Dwie równorzędne pierwsze nagrody aktorskie w wysokości 3 tysiące złotych  dla Sławomira Orzechowskiego za rolę  Davida O.Selznicka  oraz  Andrzeja Zielińskiego za rolę  Bena Hechta w przedstawieniu „KSIĘŻYC I MAGNOLIE” z Teatru Współczesnego w Warszawie.

Nagrodę aktorską w wysokości 2 tysiące złotych dla Rafała Rutkowskiego za rolę Johna  Smitha w przedstawieniu „MAYDAY”  z  Och-Teatru w Warszawie.

Wyróżnienie dla młodej aktorki w wysokości 1 tysiąc złotych dla Zofii Zoń za rolę Marilyn  w przedstawieniu „Jednoręki ze Spokane” z Teatru im.Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Ponadto Jury przyznało pozaregulaminową nagrodę Związku Artystów Scen Polskich „Ale  Aktor !”

Za  najciekawszą kreację  komediową dla Magdaleny Łaski z Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy.

Nagrodę publiczności otrzymał spektakl Raya Cooneya "MAYDAY", w reżyserii Krystyny Jandy z Och-Teatru w Warszawie.

Źródło: Teatr im. L. Solskiego

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.