Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Utrudnienia komunikacyjne na tarnowskich drogach

Utrudnienia komunikacyjne na tarnowskich drogachNa miejskich ulicach trwają intensywne prace remontowo–budowlane. Ich celem jest poprawa zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej dostępności komunikacyjnej miasta. Kierowcy, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości dotyczące ruchu kołowego w mieście oraz objazdów powinni telefonować do Działu Inżynierii Drogowej TZDM. Tarnowska Policja prosi mieszkańców o rozwagę, stosowanie się do poleceń i obowiązującego oznakowania – podkreśla szef Wydziału Ruchu Drogowego KMP podinspektor Jacek Mnich.

Duże remonty wiążą się z utrudnieniami w ruchu. Zamknięta jest ulica Krakowska na odcinku od ulicy Targowej do ulicy Krasińskiego. Tym samym dojazd do ulicy Bema i innych ulic wiodących od niej, a także do Rynku odbywa się poprzez ulicę Narutowicza i Bandrowskiego. Rewitalizacja tego odcinka może zakończyć się w przyszłym roku. Nie oznacza to jednak, że przez cały okres remontu ulica będzie niedostępna dla ruchu. Ma być on przywracany w miarę postępu robót.

Rewitalizacja górnego odcinka Krakowskiej to nie jedyny trwający remont tej ulicy. Roboty postępują także na odcinku od ulicy Głównej do skrzyżowania z ulicą Czerwoną. Z ruchu wyłączona została północna część jezdni, a pojazdy poruszają się w obydwu kierunkach się jej częścią południową. Zakończenie prac zaplanowano na październik.

Drogowcy pracują również nad poprawą komfortu poruszania się ulicą Nowodąbrowską. Modernizowany jest odcinek o długości 1,5 km, od skrzyżowania z ulicą Spokojną i Błonie w kierunku północnym. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo, natomiast, aby zachować możliwie jak największą płynność przejazdu, prace na skrzyżowaniu z ulicą Spokojną prowadzone są po godzinach szczytu, od godz. 16.00 do późnych godzin nocnych.

2 września rozpoczyna się kolejny duży remont. Tym razem modernizowana będzie ulica Narutowicza na odcinku od ul. Limanowskiego do ul. Wita Stwosza. W związku z tym zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja w ruchu. Roboty drogowe wykonywane będą z wyłączeniem jednego kierunku ruchu z zachodu na wschód miasta, objazd do ulicy Konarskiego będzie poprowadzony ulicą Wita Stwosza, następnie ul. Towarową do ul. Wodnej i dalej do ul. Narutowicza. Ruch pojazdów od ulicy Konarskiego w kierunku do ul. Krakowskiej pozostanie bez zmian.

Nie bez wpływu na płynność poruszania się po mieście samochodem pozostanie rozpoczynające się 6 września Forum Inwestycyjne. Projekt organizacji ruchu dla planowanych objazdów wyłączonego z ruchu odcinka ulicy Mickiewicza podczas Forum Inwestycyjnego zakłada wprowadzenie objazdów najkorzystniejszych dla funkcjonowania komunikacji publicznej uzgodniony z Zarządem Komunikacji Miejskiej. Od strony wschodniej objazd kierowany będzie ulicami: al. Matki Bożej Fatimskiej, ks. Sitki i ulicą Piłsudskiego do al. Solidarności. W przeciwną stronę ruch odbywać się będzie poprzez ulice Klikowską, rondo im. gen. Fieldorfa, ulicami Słowackiego i ks. Sitki do al. Matki Bożej Fatimskiej lub dalej przez Słoneczną i Starodąbrowską do Mickiewicza.

Mieszkańców ulic wyłączonych z ruchu podczas IV FI prosimy o usunięcie pojazdów z miejsc parkingowych przed rozpoczęciem tego wydarzenia. Mowa o mieszkańcach ulic Brodzińskiego, Asnyka, Legionów, Piłsudskiego i Kopernika. Trzeba liczyć się z tym, że pojazdy pozostawione w tych miejscach zostaną odholowane na koszt właściciela na parking strzeżony.

Utrudnienia komunikacyjne na tarnowskich drogach  Utrudnienia komunikacyjne na tarnowskich drogach

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.