Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Ulgi podatkowe – pomoc publiczna dla kupców z ulicy Krakowskiej

Ulgi podatkowe – pomoc publiczna dla kupców z ulicy Krakowskiej Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą przy remontowanej głównej ulicy w mieście otrzymają pomoc publiczną. Prezydent polecił uruchomienie wszelkich procedur związanych ze zwolnieniem ich w całości z podatku od nieruchomości. Wnioski w tej sprawie będą dostarczone do wszystkich kupców, wypełnione natomiast zbierane i dostarczane do Urzędu przez służby miejskie. To skutek przedłużającego się remontu ulicy Krakowskiej i wyjście naprzeciw oczekiwaniom handlujących oraz usługodawców.

To jeszcze nie koniec. Miejski Zarząd Budynków został ponadto zobligowany do zwiększenia bonifikaty w czynszu dla zajmowanych lokali komunalnych, która może wynieść nawet do 75%.

Przypomnijmy, opóźnienie w realizowanych pracach rewitalizacji tej części miasta związane jest z kilkoma czynnikami. Ma na to wpływ m.in. konieczność wykonania dodatkowej kanalizacji opadowej, zabezpieczenia niezinwentaryzowanych dotychczas sieci kanalizacyjnych, do których były podłączone odpływy wód opadowych sąsiadujących z ulicą Krakowską kamienic. Przedłużające się roboty wykonawca wiąże także z brakiem dostępności granitu wymaganego projektem. Zgodnie z zapewnieniami wykonawcy, nie jest możliwe zwiększenie tempa wydobycia potrzebnego materiału, czyli zarazem zwiększenia tempa wykonywanych robót. W tej sytuacji, w magistracie rozważana jest koncepcja skomunikowania i udrożnienia ulicy Krakowskiej poprzez poprowadzenie tamtędy np. drogi technologicznej.

Dodajmy, że rewitalizacja starówki realizowana jest w ramach projektu „Program zapewnienia harmonii estetycznej i urbanistycznej centrum miasta”, jego całkowita wartość wynosi ponad 16 milionów złotych, uzyskane dofinansowanie ze środków unijnych to 6,4 mln.

Projekt zakłada działania w zakresie rewitalizacji Starego Miasta w dzielnicy Śródmieście. Odnowa obejmie przestrzeń miejską pod względem estetyki, komunikacji, funkcjonalności, funkcji wypoczynkowej, turystycznej i kulturowej. Zaplanowano aranżacje i ekspozycje najatrakcyjniejszych historycznie obszarów Starówki. Poprawiona będzie jakość i estetyka terenów zielonych.

Info: UMT

FOTORELACJA z ul. Krakowskiej. Zobacz co się zmieniło

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.