Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Tryptyk Rzymski w interpretacji Stanisława Sojki w Tarnowskim Teatrze

Tryptyk Rzymski w interpretacji Stanisława Sojki w Tarnowskim TeatrzeTarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego zaprasza na koncert Stanisława Soyki. Już 29 października 2011 (sobota) o godz. 17.00 na Dużej Scenie niezwykłe wydarzenie muzyczne: „Tryptyk rzymski” – poemat Jana Pawła II w muzycznej interpretacji Stanisława Soyki oraz jego zespołu!

Na scenie zobaczymy Soyka Kwintet w składzie: Stanisław Soyka – wokal, piano, Przemek Greger – gitara, Marcin Lamch – kontrabas, Kuba Sojka – wokal, perkusja, Zbyszek Brysiak – perkusjonalia.

Słowa Jana Pawła II z muzyką Stanisława Soyki, wykonane przez kompozytora i towarzyszący mu zespół, poruszą nas z pewnością, skłonią do refleksji, może coś uświadomią.

W roku 2002 wielki papież Jan Paweł napisał testament-poemat o tym, co w całym jego życiu było najważniejsze. Trzy części tego poematu, pozornie niezależne od siebie, mówią o tym samym: o Bogu – Stwórcy wszechrzeczy, Niewypowiedzianym, Samoistnym – i o człowieku: ostatnim Jego dziele, o człowieku, który szuka sensu własnego istnienia i, co za tym idzie – wypatruje drogi ku Jedynemu, który Jest.

Wszelka działalność artystyczna – wcześniej aktorstwo, później twórczość literacka i poetycka Karola Wojtyły, zakończyła się z chwilą Jego wyboru na Stolicę Piotrową. Jedynym wyjątkiem jest wydany 6 marca 2003 roku poemat „Tryptyk rzymski”, który sygnował już jako Jan Paweł II. Dzieło to jest wspaniałym świadectwem poetyckiej wrażliwości autora. Jak twierdzi wokalista jazzowy, pianista i kompozytor, Stanisław Soyka, „...jest to wspaniały dar, który otrzymaliśmy od Naszego Papy”.

W 2003 roku Stanisław Soyka postanowił uczcić 25-lecie pontyfikatu papieża Jana Pawła II i wydał płytę z utworami, które skomponował do jego poematu. Artysta zaprezentował fragmenty płyty na specjalnym koncercie z okazji imienin papieża Jana Pawła II. Album z tym materiałem został nagrodzony statuetką Fryderyk za najlepszy album 2003 roku z muzyką poetycką i zdobył status Złotej Płyty.

Cena biletu na koncert w tarnowskim teatrze w przedsprzedaży – 45 zł.

Rezerwacje tel. (14) 688 32 87, tel. kom. 784 976 026, e-mail: k.bogusz@teatr.tarnow.pl. Bilety do kupienia codziennie od 8.00 do 17.00 w kasie Teatru, a także przez internet na stronie http://ekobilet.pl/tarnowski-teatr.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.