Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Teatr Solskiego na Międzynarodowym Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej w Łodzi

Teatr Solskiego na Międzynarodowym Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej w ŁodziW Łodzi odbywa się, zorganizowany po raz piętnasty, Międzynarodowy Festiwal Kultury Chrześcijańskiej (6-20 listopada 2011). W tym roku jednym z uczestników tej szeroko zakrojonej imprezy jest również Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, który zaprezentuje festiwalowej publiczności sztukę „Cela ojca Maksymiliana”.

15 tys. kart wstępu, 34 wydarzenia w wykonaniu artystów z 13 krajów świata w 10 punktach miasta – to wizytówka XV edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej, którego organizatorem jest Europejskie Centrum Kultury Logos w Łodzi. Motto festiwalu: „Sztuka jest zaklinaniem istnienia...”, pochodzi z wiersza Julii Hartwig.

Wśród zaproszonych artystów znaleźli się m.in. plastycy, zespoły muzyczne, zespoły teatralne oraz naukowcy i teoretycy z kraju i ze świata. Największą grupę wykonawców stanowią muzycy, wśród nich znajdują się m.in. Leszek Możdżer, zespół Zakopower, Paco Peña z zespołem (Hiszpania), Chór Rustavi (Gruzja), Atom String Quartet (Polska), Morphing Vienna Chamber Orchestra (Austria) i wielu innych.

Swoje spektakle przedstawią m.in.: Teatr Scena Stu z Krakowa, Teatr Logos z Łodzi, Teatr Provisorium z Lublina, Teatr Modrzejewskiej z Legnicy, Teatr Witkacego z Zakopanego, a także Stanisława Celińska i Wiesław Komasa, którzy wystąpią w monodramach. Nie zabraknie również teatrów tańca (Kompania Primavera, Dzikistyl Company).

Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego zaprezentuje sztukę Kazimierza Brauna „Cela ojca Maksymiliana” w reżyserii autora, która swoja premierę na tarnowskiej scenie (a zarazem światową prapremierę) miała 18 czerwca 2011 roku. Ta opowieść biograficzna przybliża postać św. Maksymilianie Kolbe i relacjonuje najważniejsze etapy jego życia, z męczeńską śmiercią głodową w bunkrach obozu koncentracyjnego w Auschwitz włącznie. W przedstawieniu występują: Janusz Grzesz, Ireneusz Pastuszak, Mariusz Szaforz, Piotr Hudziak, Jerzy Ogrodnicki, Paweł Ogrodnicki i Monika Wenta-Hudziak.

Sztuka „Cela ojca Maksymiliana” pokazana zostanie podczas Międzynarodowego Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej 9 listopada 2011 roku dwukrotnie, o godz. 17 i 20, w łódzkim Teatrze Powszechnym.

Info: Tarnowski Teatr
 

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.