Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Teatr przy stoliku. "Szwoleżerowie" w Jaskółczym Gnieździe

fot. www.unia.tarnow.pl / redruk.pl (Piotr Góryjowski)We wtorek 29 listopada o godz. 17.00 w „Jaskółczym Gnieździe” odbędzie się czytanie „Szwoleżerów” Artura Pałygi. Żużlowcy to współcześni szwoleżerowie - uosobienie polskości – niekończącej się polskiej szarży dokonywanej przez bohaterów, szaleńców rzucających się na szaniec. Żużlowcy, wbrew zdrowemu rozsądkowi i za wszelką cenę, wpisują się w długi ciąg polskich bohaterów samobójców, tworzonych przez żądne ofiary społeczeństwo. Czytanie dramatu Artura Pałygi to kolejna edycja projektu „Teatr przy stoliku” w realizacji aktorów Solskiego.

Sport jest ostoją uniwersalnych wartości, rywalizacją prawdziwych pasjonatów, oddanych całkowicie dyscyplinie, którą wybrali. Sztuka "Szwoleżerowie" opowiada historię trzech żużlowców oraz ich kobiet; żon i matek, żyjących w cieniu trybun. Na przykładzie speedwaya ukazana została ciemna strona życia sportowców: nieustająca presja wyniku, zaniedbywanie życia osobistego, brak prywatności . Jak mówi Artur Pałyga - żużlowcy ponoszą skrajne konsekwencje i płacą ogromną cenę za swoją pasję. Właśnie na ciemnej stronie sportu skupił się autor „Szwoleżerów”.

Teatr przy stoliku to cykl prezentacji współczesnej dramaturgii polskiej i światowej w wykonaniu aktorów Tarnowskiego Teatru. Teatr przy stoliku to spełnianie postulatu, by teatr pojawiał się najmniej oczekiwanych miejscach a za takie można uznać Jaskółcze Gniazdo– mówi Rafał Balawejder, dyrektor naczelny Tarnowskiego Teatru. W ramach cyklu czytanie dramatu współczesnego odbyło się dotychczas m.in. w przestrzeniach BWA na dworcu PKP w Tarnowie oraz kościele Filipinów.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy miłośników teatru i speedwaya!

Info: Tarnowski Teatr

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.