Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Tarnowskie Święto Gulaszu - Koncert Stachursky - KS Błękitni

altTarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. kolejny raz podejmuje się organizacji przedsięwzięcia pod nazwą „Święto Gulaszu”, które w roku ubiegłym zadebiutowało z ogromnym sukcesem gromadząc ok. 15 tys. osób.

Mieszkańcy Tarnowa i okolic ciepło i z ogromnym zainteresowaniem przyjęli tą imprezę postrzegając ją jako świetną okazje do przybliżenia walorów kultury węgierskiej, ale również jako propozycję spędzenia wolnego czasu, rodzinnie na łonie natury w zabawowo – konkursowej oprawie.

Bogaty, ciekawy i różnorodny program artystyczny pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie (liczne kiermasze, konkursy, występy sportowe, muzyczne, taneczne itp.). Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wszystkie akcenty dotyczące kultury węgierskiej zarówno kulinarne degustacje gulaszu i wina, jak i konkursy tematyczne oraz występy grup ludowych i rockowych z Węgier.

Ideą imprezy jest promocja kultury węgierskiej pod egidą dania narodowego jakim jest gulasz. Zaproszeni restauratorzy z Węgier i Polski rywalizują w konkursie na najsmaczniejszy gulasz, zaś uczestnicy imprezy walczą o atrakcyjne nagrody (np. wycieczkę do Budapesztu).

Kolejne „Święto Gulaszu” odbędzie się 24 maja 2009 roku na stadionie Klubu Sportowego „Błękitni” w Tarnowie przy ul. Piłsudskiego 32.

Nazwa imprezy „Święto Gulaszu” nawiązuje do popularnych imprez promujących lokalne wyroby spożywcze (np. „Święto fasoli” (Zakliczyn), „Festiwal pierogów” (Kraków), „Święto karpia” (Wierzchosławice), Tarnów chce promować głównie kuchnię węgierską (nie tylko tytułowy gulasz) również wina węgierskie. Wyroby będą przygotowywane zarówno przez restauratorów i producentów żywności z Węgier jak i z regionu tarnowskiego. Oprócz tego na rozstawionych na terenie obiektu stoiskach prezentowane będą wyroby regionalne z Tarnowa i okolic. Przede wszystkim będzie to jednak okazja do zapoznania się z kulturą węgierską oraz zestawienia jej z elementami kultury polskiej.

Podczas imprezy planowane są występy zespołów z Węgier. Będzie to zespół folklorystyczny prezentujący lokalną muzykę i taniec (z uwzględnieniem różnic kulturowych między poszczególnymi regionami) . Obok nich na scenie pojawią się przedstawiciele lokalnych inicjatyw: tarnowska grupa rockowa ANVISION, a także szkoły tańca czy kluby sportowe. Impreza umożliwi zatem skonfrontowanie dorobku kulturowego Węgier i regionu tarnowskiego (zarówno w dziedzinie folkloru jak i współczesnych odmian popkultury – muzyka rockowa dobrana z dbałością o wysoki poziom artystyczny).

Na koniec wystąpi gwiazda wieczoru – STACHURSKY.Szczegółowy PROGRAM imprezy:


13:00 - uroczysta inauguracja Święta Gulaszu

13:10 - 13:30 - zespół folklorystyczny Bodrog Neptancegyuttes Sarospatak Egyesulet

13:40 - 14:10 - pokaz akrobacji motocyklowych - freestyle motocross

14:15 - 14:45 - konkursy sprawnościowe (przeciąganie liny, skoki w workach itp.) nagrody fundowane przez browary TYSKIE

14:50 - 15:10 - zespół folklorystyczny Bodrog Neptancegyuttes Sarospatak Egyesulet

15:10 - 15:25 - konkurs Ogrodniczego Domu Handlowego (nagroda główna kosiarka spalinowa 3-funkcyjna STIGA Turbo 47 S oraz zestaw nawozów)

15:30 - 15:40 - występ Klubu Tańca Towarzyskiego EMIKA

15:40 - 16:10 - pokazy Karate w wykonaniu Tarnowskiego Klubu Sportowego Karate KYOKUSHIN

16:15 - 16:30 - zespół folklorystyczny Bodrog Neptancegyuttes Sarospatak Egyesulet

16:30 - 16:40 - konkurs TOP 8000 (nagrody: drukarka i akcesoria komputerowe)

16:50 - 17:20 - pokaz akrobacji motocyklowych - freestyle motocross

17:20 - 17:30 - występ Klubu Tańca Towarzyskiego EMIKA

17:40 - 18:00 - konkurs "Węgierskie Klimaty" (nagroda - "zapomnianym szlakiem Praga-Wiedeń-Bratysława" wycieczka dla dwóch osób ufundowana przez Biuro Podrózy TRIADA)

18:00 - 18:20 - rostrzygnięcie konkursu dla restauratorów na najsmaczniejszy gulasz

18:30 - 18:50 - konkurs TEDDY BEAR (nagroda: roczny kurs języka angielskiego)

19:00 - 20:00 - koncert zespołu ANVISION

20:30 - 22:00 - GWIAZDA WIECZORU - STACHURSKY

22:00 - pokaz ogni sztucznych


Zdjęcia z koncertu STACHURSKY będą dostępne w galerii portalu NocnyTarnow.pl

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.