Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Tarnowskie Dni Języka i Kultury Francuskiej

Tarnowskie Dni Języka i Kultury FrancuskiejW dniach 1 i 2 czerwca 2012 r. odbędą się Tarnowskie Dni Języka i Kultury Francuskiej. Projekt ten jest wspólnym przedsięwzięciem pracowników naukowo-dydaktycznych Zakładu Filologii Romańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie a także nauczycieli języka francuskiego szkół podstawowych, gimnazjalnych, licealnych Tarnowa i okolic, realizowanym przy współpracy z Ambasadą Francji w Polsce oraz Urzędem Miasta Tarnowa.

Celem przedsięwzięcia, adresowanego do szerokiej społeczności naszego miasta, jest podkreślenie znaczenia języka francuskiego w wielojęzycznej i wielokulturowej Europie, ukazanie jego obecności w Tarnowie – mieście otwartym na ideę wspólnej i różnorodnej Europy oraz zaprezentowanie bogactwa inicjatyw frankofońskich podejmowanych przez środowiska szkolne.

Obchody rozpoczną się w piątek 1 czerwca, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Zaproszeni goście oraz profesorowie i wykładowcy PWSZ wygłoszą referaty na temat języka francuskiego i szeroko rozumianej kultury Francji. Organizatorzy liczą na obecność gościa specjalnego wieczoru – Justyny Bacz, polskiej piosenkarki wykonującej utwory z kręgu francuskiej piosenki poetyckiej.

W sobotę 2 czerwca, wykonawcy i uczestnicy zgromadzą się na tarnowskim Rynku. Głównymi aktorami tego dnia będą dzieci ze szkół podstawowych, młodzież gimnazjalna i licealna oraz studenci, którzy zaprezentują się w występach teatralnych i tanecznych, recytacji prozy i poezji frankofońskiej, jak również w piosence francuskiej. Równolegle do występów, na płycie tarnowskiego Rynku odbędą się degustacje specjałów kuchni francuskiej, atelier wizażu z prezentacją francuskich trendów perfumeryjnych, a także zabawy, warsztaty artystyczne i kwizy dla szerokiej publiczności. Miłośnicy fotografii wezmą też udział we Frankofońskim Maratonie Fotograficznym – konkursie zainicjowanym przez Instytut Francuski w Polsce.

Aktywizowanie młodzieży poprzez rozwijanie zdolności językowych, artystycznych czy kulinarnych w powiązaniu z językiem i kulturą francuską przyczynia się do kształtowania postaw otwartości wobec kultury innego kraju, a tym samym rozwija poczucie własnej tożsamości, tak ważnej w kontekście wspólnej Europy.

Organizatorzy Tarnowskich Dni Języka i Kultury Francuskiej żywią nadzieję, iż poprzez piosenkę, poezję, prozę, teatr, film i kuchnię francuską wzbudzą zainteresowanie społeczności naszego miasta językiem francuskim i dziedzictwem kulturowym Francji.

Kliknij na PLAKAT aby zobaczyć szczegóły.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.