Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Tarnów XXI wieku – e-usługi dla mieszkańców

Tarnów XXI wieku – e-usługi dla mieszkańcówW Urzędzie Miasta obecnie realizowane są dwa duże projekty informatyczne. Pierwszy z nich to rozbudowa i zwiększenie dostępności do sieci szerokopasmowych systemu EduNet, drugi to wdrożenie „Platformy zintegrowanych e-usług dla mieszkańców Tarnowa z elementami Karty Mieszkańca”.

W ramach rozbudowy platformy EduNet, 78 placówek edukacyjnych zostanie wyposażonych w punkty darmowego dostępu do Internetu. Obecnie trwa instalacja urządzeń umożliwiających nieodpłatne korzystanie z tego medium. W zakres rozbudowy wejdzie również utworzenie platformy edukacyjnej, która będzie składała się z części e-learningowej oraz z multimedialnych zasobów edukacyjnych. Umożliwi ona korzystanie mi.in. z kursów języków obcych, również tych mniej znanych jak japoński czy norweski.

Kolejny celem rozbudowy systemu EduNet jest umożliwienie mieszkańcom miasta Tarnowa dostępu do zdigitalizowanych zbiorów bibliotecznych oraz muzealnych oraz zapewnienie możliwości szybkiego przeszukiwania zbiorów zgromadzonych we wszystkich tarnowskich bibliotekach szkolnych. W ramach projektu zostanie zbudowane centrum elektronicznego archiwizowania woluminów, z których mieszkańcy będą mogli korzystać za pośrednictwem platformy publikacji cyfrowych zbiorów bibliotecznych.

Podstawowym założeniem projektu „Platforma zintegrowanych e-usług dla mieszkańców Tarnowa z elementami Karty Mieszkańca” jest ułatwienie mieszkańcom miasta dostępu do usług publicznych, głównie tych świadczonych przez urząd Miasta oraz instytucje i przedsiębiorstwa miejskie. Jednym z najważniejszych elementów projektu będzie wprowadzenie Karty Miejskiej. Zastąpi ona m.in. bilety okresowe komunikacji miejskiej. Doładowanie karty, czyli zakup biletu, możliwy będzie w specjalnych punktach sprzedaży lub przez Internet, gdzie w równie prosty sposób będzie można sprawdzić ważność biletu.

Podobna procedura dotyczyć będzie placówek Tarnowskiego Centrum Kultury oraz Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Karta miejska umożliwi nie tylko rezerwację i zakup biletu do kina, ale w przyszłości zastąpi również wejściówki na wydarzenia kulturalne bądź karnety na basen.

Projekt przewiduje także montaż publicznych punktów dostępu do Internetu. Zostaną one zainstalowane w 78 tarnowskich placówkach edukacyjnych oraz w budynkach Urzędu Miasta. Ich montaż ma na celu popularyzację Internetu nie tylko jako wygodnego i łatwo dostępnego źródła informacji i dostępu do wiedzy, ale również nowego sposobu kontaktu z władzami samorządowymi i różnorodnymi usługami świadczonymi drogą elektroniczną.

Wartość zadania „Platforma e-usług” to ponad 3,8 mln zł, z czego dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to 2,5 mln zł. Rozbudowa systemu EDUNET kosztować będzie także ponad 3,5 mln zł. W tym przypadku dofinansowanie z MRPO to prawie 2 mln zł.

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.