Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Tarnów świętuje benefis prof. Kazimierza Brauna

Tarnów świętuje benefis prof. Kazimierza BraunaMocno związany z Tarnowem wybitny aktor i reżyser – prof. Kazimierz Braun będzie obchodził w mieście swój benefis związany z 75. urodzinami. Na deskach „Solskiego” już w najbliższą sobotę i niedzielę - 18 i 19 czerwca 2011 r. o godz. 19.00 będzie można zobaczyć sztukę w reżyserii samego profesora, który jest zarazem jej autorem - „Cela ojca Maksymiliana”.

Również z okazji benefisu nakładem Miejskiej Biblioteki Publicznej wydana zostanie inna sztuka prof. Kazimierza Brauna - „Tarnowski wiatr niepodległości”, opowiadająca o wydarzeniach sprzed lat, które sprawiły, że dziś nazywamy nasze miasto „pierwszym niepodległym”. Wstęp do tej publikacji napisała historyk dr Maria Żychowska.

Dodajmy, że prof. Kazimierz Braun jest wszechstronnym człowiekiem teatru: reżyserem, dramatopisarzem, prozaikiem, uczonym. Przez wiele lat jako dyrektor kierował scenami Teatru im. J. Osterwy w Lublinie, a następnie Teatru Współczesnego we Wrocławiu, reżyserował w teatrach Gdańska, Krakowa, Lublina, Torunia, Tarnowa, Warszawy, Wrocławia oraz w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii, Niemczech i innych krajach, wykładał we Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu oraz na uniwersytetach amerykańskich. Wyreżyserował ponad 150 widowisk teatralnych i telewizyjnych, wydał ponad 40 książek. Jego spektakle wystawiano w Polsce, USA, Kanadzie, Irlandii i Rosji. Jest laureatem licznych nagród teatralnych, literackich i naukowych.

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.