Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Sztuka spódnicy czyli studencki pokaz mody w tarnowskim Teatrze

Sztuka spódnicy czyli studencki pokaz mody w tarnowskim TeatrzeSztuka Spódnicy to pokaz projektów studentów II roku kierunku wzornictwo, zrealizowanych podczas zajęć Projektowania tekstyliów użytkowych. Studenci mieli za zadanie wybrać zjawisko, styl, kierunek znany z historii sztuki; ich wybór stanowił główną inspirację dla zaprojektowanej przez nich kolekcji tkanin i uszytych z nich spódnic.

Rezultatem jest pokaz 60 modeli spódnic, których wspólnym mianownikiem jest niepowtarzalny, oryginalny wzór tkaniny współgrający z formą spódnicy. Każdy z wzorów to rezultat wielu godzin pracy nad poszukiwaniem kształtów i barw; eksperymentów z fakturą
i bryłą spódnicy; wynik przekuwania marzeń i fantazji to w rzeźbę, to w obraz, grafikę
a wreszcie w element ubioru, respektujący reguły anatomii kobiety i dostępne technologie wykonania.

Wzornictwo (czy design) to zjawisko niezwykle szerokie a absolwenci tego kierunku znajdują się świetnie w różnych dziedzinach projektowania. Jedną z nich jest właśnie projektowanie ubioru, które w najbliższym czasie zamierzamy wprowadzić jako specjalność na kierunku wzornictwo.

Pokaz  odbędzie się 24 lutego br. o godz. 19.00 w foyer Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.