Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Sylwester 2013 w Solskim

Sylwester 2013 w SolskimPropozycja Teatru Solskiego na ostatni dzień Starego Roku - to rozpoczęcie sylwestrowego wieczoru w przybytku Melpomeny.

W tym dniu dla każdego kto chce spędzić ten wieczór w wyjątkowy sposób nie może zabraknąć wątku teatralnego. Wystawiony zostanie komediowy hit dużej sceny Teatru Solskiego - doskonała komedia muzyczna - "Piękna Lucynda". Tryskający komizmem i dowcipem pastisz błahej i naszpikowanej morałami komedyjki obyczajowej "Natręci" Józefa Bielawskiego.

Autor tekstu Marian Hemar, obdarzony wyjątkowym talentem językowym satyryk, tłumacz i poeta, zaprasza widzów do arystokratycznego świata XVIII-wiecznej Warszawy. Młoda wdowa Lucynda ma dwóch adoratorów- podupadającego finansowo Hrabiego Adama oraz bogatego Magnata Faworskiego. Mężczyźni starają się o rękę Lucyndy, prześcigają się w uwodzeniu jej i obdarzają licznymi podarunkami. Którego z panów poślubi Lucynda?

Błyskotliwe piosenki i pełna humoru fabuła, wyraziste postaci i nowoczesna oprawa muzyczna oraz wizualna pomogą widzom w podróży z XXI wieku w rzeczywistość arystokratycznych intryg to doskonała propozycja na ten wieczór.
Druga część wieczoru to spotkanie, zatytułowane „Muzyczne prezenty na Nowy Rok”, będzie miłao charakter koncertu sylwestrowo-noworocznego z udziałem międzynarodowych artystów. Jego organizacją zajmie się Impresariat „Inter-Art”, którym kierują: Teresa Kaban-Błażej i Henryk Błażej, a współorganizatorami są: Teatr im. L. Solskiego i Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa.

W programie sylwestrowego koncertu znajdą się m.in. popularne arie z oper W.A. Mozarta, S.Moniuszki, G.Bizeta, P.Czajkowskiego a także arie z operetek, piosenki z musicali oraz kolęd i pastorałek. Będzie to swoistego rodzaju muzyczny cocktail, w którym artyści występować będą solo, w duetach, triach oraz innych zestawieniach. Koncert okraszą komentarzem  Teresa Kaban-Błażej oraz Henryk Błażej. Wystąpią: Irena Berchowska - sopran, Tomasz Mecinski - wiolonczela, Jerzy Fomenko - fortepian, Andrzej Stecki - tenor,  Igor Kramer - skrzypce, Karel  Novotny - multiinstrumentalista. Koncert „Muzyczne prezenty na Nowy Rok” rozpocznie się o godz. 20.30 i trwać będzie, z przerwami na catering i szampana, do godz. 1 Nowego, 2014 Roku.

Bilety na spektakl sylwestrowy w teatrze, w cenie 45 zł (bilety grupowe 40 zł - dla grup powyżej 4 osób -  dostępne w kasie już od 25 października), a na koncert "Muzyczne prezenty na Nowy Rok" (bilety 80 zł - dostępne w kasie od 26 listopada).

Będzie choinka, świąteczna atmosfera, szampan i sztuka teatralna. Całkiem sympatyczna perspektywa wejścia w Nowy Rok.

Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne – tel. 14 688 32 87. Bilety na spektakl można również zakupić przez internet - https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/piekna-lucynda-1380812526. Serdecznie zapraszamy!

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.