Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Święto MPK. 100 lat działalności.

Święto MPK. 100 lat działalności.Rok 2011 to rok jubileuszu stulecia działalności zorganizowanej komunikacji miejskiej w Tarnowie. 25 września 1911 wyruszył na trasę pierwszy miejski elektryczny tramwaj. W roku 1928 komunikacja miejska została rozszerzona o autobusy miejskie. Po wojnie funkcję komunikacyjną pełniły już wyłącznie autobusy.

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji jest bezpośrednim kontynuatorem tej działalności. Dla uczczenia tej wspaniałej rocznicy MPK przygotowało, oprócz oficjalnej uroczystości na Sali Lustrzanej, niespodziankę dla wszystkich tarnowian. W dniu 23 września (piątek) na ulicy Wałowej przy historycznym przystanku tramwaju (obok Sali Lustrzanej) odbędzie się inscenizacja przedstawiająca artystyczną wizję uruchomienia tarnowskiego tramwaju przez 100 laty. Na jakiś czas ulica Wałowa przeniesie się w czasie… Pojawią się stylizowany tramwaj oraz mieszkańcy w strojach z tamtego okresu. Nie zabraknie muzyki na żywo oraz …niespodzianki!

Pochód ruszy ulicą Wałową, tak jak to miało miejsce 100 lat temu. Stylizowany tramwaj będzie do wieczora jeździł po ulicach Tarnowa, a konduktor i młodzież w strojach z epoki będą rozdawać na wszystkich przystankach specjalne cukierki. Wszystko będzie odbywało się przy dźwiękach muzyki zespołu jadącego tramwajem…

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.