Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Spotkanie z niepełnosprawnymi 5 maj Plac Sobieskiego

We wtorek 5 maja od 10:00 do 13:00 Plac Sobieskiego w Tarnowie zamieni sięalt w wyjątkowe miejsce spotkania z osobami niepełnosprawnymi. Na placu pojawi się także "tor przeszkód", każdy będzie mógł wsiąść na wózek, aby przekonać się, że jazda nim i np. pokonanie schodów wcale nie jest łatwe.

 

Od niewidomych, niesłyszących i  osób poruszających się na wózku będzie można dowiedzieć się jak łatwo im pomóc, gdy spotkamy się na ulicy, a jakich błędów unikać.

Uczestnicy spotkania, przechodnie i uczniowie szkół podstawowych, otrzymają ulotki z praktycznymi wskazówkami jak pomagać "z głową" oraz broszury "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością".

 

altOrganizatorem happeningu jest Stowarzyszenie Medycyna Polska przy współpracy Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, wolontariuszy z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie. W akcję zaangażowały się tarnowskie oddziały Polskiego Związku Głuchych, Polskiego Towarzystwa Walki w Kalectwem i Polskiego Związku Niewidomych.

 

Akcja odbywa się w ramach "Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych - Subregion Tarnowski".

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.