Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Spotkanie z Marią Czubaszek - PAKAdemia

Spotkanie z Marią Czubaszek - PAKAdemia17 lutego o godz. 18:00, w ramach I Festiwalu Kabaretowego w Tarnowie – PAKAdemia, zapraszamy do Galerii TCK (Rynek 5) na spotkanie z Marią Czubaszek, polską pisarką i satyryk, autorką tekstów piosenek, scenarzystką, felietonistką i dziennikarką, które poprowadzi Szymon Kloska (TVP2).

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę „Każdy szczyt ma swój Czubaszek”, a przy odrobinie szczęścia, dzięki księgarni Matras, również ją wygrać. Książka ta, to rozmowa dwóch wybitnych osobowości polskiej sceny kabaretowej – Artur Andrus wnikliwie przepytuje Marię Czubaszek z jej twórczości oraz burzliwego życia towarzyskiego i rodzinnego. W tych wspomnieniach, pełnych przewrotnych anegdot, pojawiają się m.in.: Jonasz Kofta, Jacek Janczarski, Adam Kreczmar, Agnieszka Osiecka, Jerzy Dobrowolski, Stefania Grodzieńska, Bohdan Łazuka i Jerzy Urban... Dowcipnym dopełnieniem tych rozmów są fragmenty satyrycznej i literackiej twórczości Marii Czubaszek oraz liryczne, a zarazem ironiczne, ilustracje Wojciecha Karolaka. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Maria Czubaszek studiowała na Wydziale Dziennikarstwa, a także na Wydziale Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

20 maja 2009 z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego, Bogdana Zdrojewskiego, odebrała Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Członek Partii Dobrego Humoru.

W 2011 roku została nominowana w studenckim plebiscycie MediaTory w kategorii AkumulaTOR.

Pracę w radiu rozpoczęła w 1960, nawiązując współpracę z audycją "Radio-Reklama" (w Programie I Polskiego Radia), w której zadebiutowała jako autorka tekstów reklamowych sloganem: "Jeśli chcesz mieć radio, to sobie kup". W 1966 związała się z Programem III Polskiego Radia.

Najbardziej znana jest z wielu tekstów satyrycznych, pisanych dla znanych aktorów i prezentowanych w radiowej Trójce. Słuchowiska te emitowane były po raz pierwszy w programie "Ilustrowany Tygodnik Rozrywkowy". Pojawiały się także w programach "Ilustrowany Magazyn Autorów" oraz "Powtórka z rozrywki".

Info: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.