Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

Spektakl młodzieży w Teatrze Solskiego

Spektakl młodzieży w Teatrze SolskiegoW imieniu zespołu Teatru Beznazwy zapraszam na premierę spektaklu „Łysa śpiewaczka”, która odbędzie się 21 marca o godz. 18:00 na Małej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Teatr Beznazwy to grupa młodych ludzi działająca w SIEMACHA Spot Gemini Park w Tarnowie. Młodzież, pod opieką byłej aktorki Teatru 38 w Krakowie – Małgorzaty Jasiak, poznaje tajniki teatru, pracy nad rolą i własną osobowością. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji, Teatr Beznazwy gościł m.in. na scenie tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego oraz w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie, gdzie nasz zespół zdobył drugie miejsce w przeglądzie artystycznym Cap Gemini. Teatr działa od 2012 roku.

- W teatrze nie zawsze chodzi o sam spektakl, czasami ważniejsze jest spotkanie. Słowa te są kluczem do sukcesu naszego teatru, tworzymy więzi i przyjaźnie, dzięki którym nasz zespół może tworzyć coś tak wspaniałego jak teatr – mówi jeden z aktorów, Sebastian Tokarczyk.

Sztuka Eugene Ionesco „Łysa Śpiewaczka” napisana w 1949, wystawiona rok później – nosiła prowokacyjny tytuł antysztuka, uzupełniony przez autora mianem tragedii języka. Jest to sztuka o buncie przeciw stereotypom myślenia i zachowań, które demaskują natrętność banału i zagrożenia jakie niesie powszechny kompromis.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.