Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

smartSAD – mobilna aplikacja po Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce

smartSAD – mobilna aplikacja po Szlaku Architektury Drewnianej w MałopolsceTarnowska Organizacja Turystyczna przedstawia nowoczesny przewodnik po regionie tarnowskim - samrtSAD!

Projekt SmartSAD to nazwa aplikacji mobilnej obejmującej tarnowską część Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, która obejmuje w całej Małopolsce ponad 250 zabytkowych obiektów, które są nieodłącznym element polskiego krajobrazu, a najlepiej zachowały się właśnie w Małopolsce. Szlak łączy malownicze kościoły, piękne cerkwie, smukłe dzwonnice, staropolskie dwory, drewniane wille i skanseny, należące do najcenniejszych zabytków ludowej kultury materialnej.

Na trasie Szlaku znajdują się obiekty unikatowe w skali świata, w tym 8 które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. W okolicach Tarnowa położony jest jeden z nich – kościół pw. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej.

Niemniejsza aplikacje zawiera opis 100 atrakcji turystycznych w tym wszystkie 46 miejsca (kościoły, spichlerze, domy, dwory) na Szlaku Architektury Drewnianej na trasie „Tarnów i okolice”.

Aplikacja została poszerzona o wybrane miejsca noclegowe i gastronomiczne w Tarnowie. Aplikacja posiada możliwość wyboru jednej z kilkunastu tras po regionie a także istnieje możliwość wytyczania trasy do miejsc przy użyciu geolokalizacji. W planowaniu pobytu w regionie tarnowskim pomoże również aktualny kalendarz imprez.

Aplikacja została wykonana przez Tarnowską Organizację Turystyczną, która powstała pod koniec 2010 roku i wpisuje się w nowoczesne, zarówno w kraju jak i w Europie, rozwiązania form współpracy samorządu terytorialnego różnych szczebli oraz lokalnej branży turystycznej. Celem TOT to przede wszystkim promocja turystyki i kreowanie lokalnych produktów turystycznych na terenie subregionu tarnowskiego.

SmartSAD to:
Ø  Aplikacja na urządzenia mobilne w systemach: Google Android oraz Apple iOS
Ø  Nowoczesny przewodnik turystyczny
Ø  opis 100 atrakcji turystycznych na trasie tarnowskiej (teren powiatów: bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski oraz miasto Tarnów) w tym wszystkie 46 obiekty drewniane oraz 54 inne, ciekawe atrakcje (np. ratusz w Tarnowie, Kopalnia Soli w Bochni, Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach)
Ø  Atrakcje w pobliżu
Ø  Przeglądanie atrakcji według kategorii
Ø  11 polecanych tras po regionie tarnowskim (w tym jedna piesza po Tarnowie)
Ø  Aktualny kalendarz imprez
Ø  Nawigacja do atrakcji z możliwością wyboru rodzaju transportu (samochód, rower, pieszo)
Ø  Informacje praktyczne danej atrakcji (dane teleadresowe, położenie, zdjęcia)

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna”. 
Całość zadania (zgodnie z umową z Woj. Małopolskim): 30 900,00 zł w tym:     
Ø  dofinansowanie z UMWM w ramach programu „Małopolska Gościnna”: 25 000,00 zł (80,91%)
Ø  wkład własny TOT: 4 900,00 zł (15,86%)
Ø  wolontariat o wartości 1 000,00 zł (3,24%)

Wykonanie:
Pomysł i projekt: Marcin Pałach
Teksty: Paweł Rybak
Zdjęcia: Krzysztof Gzyl
Wykonanie aplikacji: Altconnect, www.altconnect.pl
Informacje szczegółowe w tym jak pobrać aplikację znajdują się na http://www.it.tarnow.pl/index.php/pol/Atrakcje/REGION-TARNOWSKI/Aplikacja-mobilna-Smart-SAD#sthash.kXpfqUvI.dpuf
 
Zapraszamy do zwiedzania regionu tarnowskiego z przewodnikiem smartSAD!

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.