Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Śluby Panieńskie w kinie "Marzenie"

Śluby Panieńskie8 października wchodzi na ekrany kin największa produkcja kostiumowa od czasów „Zemsty” i „Ogniem i mieczem” - filmowa adaptacja komedii Aleksandra Fredry - „ŚLUBY PANIEŃSKIE”.
Filip Bajon - scenarzysta i reżyser - zmierzył się z XIX – wiecznym tekstem, pisanym wierszem, co stwarza współczesnemu widzowi , ale także adaptatorowi dodatkowe trudności.

Wydaje się, że reżyser wyszedł z tej próby obronną ręką. Sięgając po klasyczną sztukę Bajon proponuje widzom dynamiczną opowieść, gdzie oryginalne teksty Fredry, wypowiadane przez popularnych aktorów młodego pokolenia, brzmią zaskakująco świeżo i współcześnie, dowodząc ponadczasowego uniwersalizmu tej komedii o mechanizmach relacji damsko – męskich.

Twórcom filmu udało się połączyć szacunek do oryginału literackiego z nowoczesną formułą realizacyjną, korzystającą z możliwości technicznych współczesnego kina. Rozmach scenograficzny, wyszukane kostiumy, wysmakowane zdjęcia i wspaniała muzyka Michała Lorenca to elementy które gwarantują niezapomniane przeżycia widzom w każdym wieku.

Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiadają się także nowe, zaskakujące wcielenia gwiazd polskiego kina, zwłaszcza Borysa Szyca, Macieja Stuhra i Roberta Więckiewicza, którym partnerują piękne panie:
Marta Żmuda-Trzebiatowska, Anna Cieślak i Edyta Olszówka.

Mamy nadzieję, że „Śluby panieńskie” AD 2010 dostarczą wszystkim dużo dobrej zabawy, czego serdecznie życzymy zapraszając do kina „Marzenie” od 8 do 28 pażdziernika.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.