Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Śląski Teatr Tańca: Formosa Olivares w CSM

Formosa OlivaresOd 1 do 16 października 2011 roku po raz pierwszy w Polsce odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA w Tarnowie. Organizatorem wydarzenia jest Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie. Festiwal prezentuje i promuje aktualne trendy w sztuce współczesnej sceny baletowej i tańca współczesnego na polu międzynarodowym. W ramach Festiwalu zaprezentowanych zostanie 12 spektakli zawodowych teatrów tańca z Polski i Europy.

Już 17 września 2011 r. na scenie Mościckiego Centrum Kultury PROLOG Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA. Wystąpi jeden z najlepszych zespołów tańca współczesnego w Europie - Śląski Teatr Tańca ze spektaklem „Formosa Olivares". Będzie to premiera polska!! Premiera zagraniczna miała miejsce w połowie sierpnia w Nowym Jorku podczas Downtown Dance Festival.

Wydarzenie od kilkudziesięciu lat przyciąga światowej sławy choreografów, reprezentujących różne style i techniki. ŚTT został zaproszony do Stanów Zjednoczonych przez jedną z najbardziej utytułowanych grup tanecznych: Battery Dance Company, która w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia. Warto podkreślić, że Śląski Teatr Tańca przez 20 lat działalności regularnie gościł na scenach amerykańskich. W USA po raz pierwszy wystąpił w 1989 roku. W 2002 roku sukcesem odnotował swoje występy w jednej z najbardziej prestiżowych scen - "The Kitchen" - w Nowym Jorku, gdzie zaprezentował cztery przedstawienia.

Śląski Teatr Tańca został założony w 1991 roku przez Jacka Łumińskiego, który stworzył pierwszy w Polsce zawodowy zespół tańca współczesnego.

Najnowszy spektakl czołowego europejskiego zespołu tańca współczesnego pod tytułem "Formosa Olivares" będzie dotykał zagadnienia wykluczenia.

Formosa Olivares"
• Choreografia: Jacek Łumiński
• Czas: 50 min

Premiera w Polsce:
Centrum Sztuki Mościce, Tarnów
17 września 2011 r., godz. 19:00
Bilety: 30 zł, 25 zł, 20zł, 15zł

Info: CSM

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.