Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Scott Henderson Gang zagra w Piwnicach TCK

Scott Henderson Gang zagra w Piwnicach TCKJeden z najlepszych gitarzystów na świecie Scott Henderson już w maju wystąpi w Piwnicach TCK. Wybitny kompozytor, współzałożyciel supergrupy Tribal Tech do Tarnowa przyjedzie wraz z chicagowskim basistą Feltonem Crews’em (ex. Miles Davis) i Krzysztofem Zawadzkim (Walk Away). Scott Henderson przyjedzie do Polski tylko na pięć koncertów.

Data: 17.05.2013 r., g. 19.30
Miejsce: Piwnice TCK (Tarnów, Rynek 5)
Bilety: 40 zł

Zespół Scott Henderson Gang tworzą:
Scott Hederson - gitara
Felton Crews - bas
Krzysztof Zawadzki - perkusja

Scott Henderson
Ur. w 1954 roku Scott Henderson dorastał w erze Blues - Rocka. Jako gitarzysta swoją przygodę muzyczną rozpoczynał w Klubach Południowej Florydy. Na początku grał różne covery takich zespołów jak Led Zeppelin, czy Deep Purple. Wielki wpływ na jego grę mieli: Jimmy Hendrix, Jeff Beck i Rithie Blackmore. Mimo wielkiego zainteresowania Bluesem i Rockiem naszego bohatera ciągnęło do Jazzu, który później stanie się jednym ze sposobów na życie Hendersona. Scott kończy edukację na Uniwersytecie Atlantyckim we Florydzie, po czym przybywa do Los Angeles, gdzie gra i nagrywa z zespołem Chick Corea’s Elektric Band z wiolonczelistą Jean-Luc Ponty i basistą Jeffem Berlinem.

W 1984 Henderson formuje zespół Tribal Tech wraz z basistą Garym Willsem. Lata 90 to szereg sukcesów dla naszego bohatera. W 1991 roku został on bowiem uznany przez czasopismo Guitar World najlepszym gitarzystą jazzowym roku. Rok później decyzja czytelników GW była podobna. W1994 płyta „Dog Party” Scotta Hendersona zostaje uznana przez Gutiar World za najlepszy album roku. Kolejnym sukcesem okazał się niesamowity album „Tore Down House”, który ujrzał światło dzienne w 1996 roku. Na płycie zaśpiewała Thelma Houston, która stanowiła ważne ogniwo płyty. Krążek zdobył b. duże uznanie wśród czytelników takich magazynów jak Jazz Times czy L.A Jazz Scene Magazines.

W 2000 roku Tribal Tech wydaje „Rocket Science”, po czym udaje się na Tournee. Jeszcze w tym samym roku trio Scott Henderson, Steve Smith i Victor Wooten wydaje płytę „Vital Tech Tone”. Jakiś czas później Colubmia wydaje lekcje Scotta na video: „Jazz Fusion Improvisation” oraz „Melodic Phrasing”. Powstaje także książka zawierająca zbiór najciekawszych kompozycji Hendersona.
Scott Henderson to wielki gitarzysta, który swoimi genialnymi projektami udowodnił to niejednokrotnie. Z pewnością zasługuje on na miejsce w ścisłej czołówce najlepszych gitarzystów.

Felton Crews - bas
Jego znakiem rozpoznawczym jest swobodny, melodyjny i otwarty styl, dzięki któremu uznawany jest obecnie za jednego z najbardziej innowatorskich basistów.
Ten utalentowany muzyk dzielił sceny z wieloma wyjątkowymi i szanowanymi postaciami ze świata muzyki. Pierwszy profesjonalny występ zaliczył jeszcze w szkole średniej kiedy został zaproszony do współpracy z  Minnie Ripperton. Od tej chwili kolejne sukcesy pojawiały się regularnie jak kolejne nuty skali. W 1980 roku został zauważony przez Milesa Davisa, z którym nagrał album Man with the Horn.
Ich współpraca trwała przez wiele kolejnych lat, podczas których Felton komponował piosenki do wielu wspólnych projektów. W 1986 roku Felton udał się wraz z Milesem na światową trasę the Warner Brothers Tutu tour. W trakcie tego tournee występował u boku takich sław jak George Duke, David Sanborn, Mike Stern, Robben Ford czy Carlos Santana.

Felton pojawił się również z Milesem w wielu amerykańskich programach telewizyjnych, min.: Dick Cavett Show, Crime Story czy Amnesty International, jak również w kilku  programach w Europie i Ameryce Południowej.
Współpracował również przy nagraniach albumów Ramseya Lewisa, Randy'ego Halla, Roberta Irvinga i The Dells. Mogliśmy go równiż zobaczyć na scenie u boku Otis Clay, Otis Rush, Sun Seals, Junior Wells, Billy Branch i wielu innych.

Krzysztof Zawadzki - czołowy polski perkusista, założyciel Walk Away, współpracował z Billem Evansem, Bobem Bergiem, Ericem Marienthalem, czy Hiramem Bullockiem.


Organizator: Tarnowskie Centrum Kultury
Informacje: WWW.tck.pl oraz tel.: 14 6 888 888

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.