Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Scena Otwarta - Festiwal Teatrów Tańca w CSM

Scena Otwarta - Festiwal Teatrów Tańca w CSMKażde rozpoczynające się przedsięwzięcie niesie ze sobą pytanie czy działania i pomysły przyniosą nie tylko zamierzony skutek, ale czy można liczyć na sukces. O takim realizacyjnym, jak również artystycznym sukcesie na pewno można mówić w przypadku Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta i dzięki niemu możemy cieszyć się już kolejną edycją, która przyniesie jeszcze więcej niespodzianek i kulturalnych doznań w dniach 19-28 października 2012 roku w Centrum Sztuki Mościce.

W konkursie o wdzięcznej nazwie Dance Theater Story za myśl przewodnią obrany jest nie tylko taniec, ale i współgrający z nim teatr. Program Sceny Otwartej, jak już organizatorzy zdążyli nas do tego przyzwyczaić, będzie bardzo różnorodny. Pojawią się w nim tradycyjne formy tańca i przedstawienia tej sztuki, ale również nowoczesne niuanse i wtrącenia. Nie zabraknie promowania współczesnej sztuki tanecznej i barwności towarzyszącej każdemu z artystycznych przedsięwzięć.

Do udziału w tej edycji zostali zaproszeni również młodzi artyści – tancerze, którzy przygotowali spektakl „…dni nasze”, którego choreografią zajął się Janusz Skubaczkowski – niesamowity i wszechstronny twórca, kiedyś aktywny tancerz, teraz wykładowca i prodziekan Wydziału Teatru Tańca PWST w Bytomiu. Nie można też zapomnieć o szczególnym gościu tegoż przedsięwzięcia, a mianowicie Polskim Teatrze Tańca z Poznania pod dyrekcją Ewy Wycichowskiej.

Nowym projektem, jaki pojawi się na Scenie Otwartej jest k INEMATICA, gdzie jak sama nazwa wskazuje pojawi się taniec połączony z technologią trójwymiarową video mappingu. Jak widać atrakcji nie zabraknie, a to, co zostało tutaj przekazane to tylko wstęp do tanecznych i artystycznych niespodzianek i wrażeń, dlatego zachęcamy do udziału w tym inspirującym przedsięwzięciu. Niezapomnianych przeżyć na pewno nie zabraknie, a wspomnienia na długo wyryją się w pamięci i pozwolą działać wyobraźni.

Joanna Chudoba

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.