Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Salon poezji wraca do Solskiego

Salon poezji wraca do SolskiegoNa początek poezja Wisławy Szymborskiej w interpretacji aktorek Tarnowskiego Teatru oraz spotkanie z Jerzym Illgiem redaktorem naczelnym ZNAKu.

Po ponad trzyletniej przerwie Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie wraz Tarnowskim Teatrem powraca do współorganizacji Salonów Poezji, które w ubiegłych latach cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród Tarnowian. Z powodu modernizacji budynku teatru wspólne przedsięwzięcie jakim były Salony Poezji zostało zawieszone. Bardzo się cieszę, że biblioteka zamierza kontynuować ten cykl. Poezja Wisławy Szymborskiej zasługuje by ją prezentować w każdej nadającej się ku temu okoliczności – mówi Rafał Balawejder dyrektor Solskiego.

Już w najbliższą niedzielę usłyszymy wiersze Wisławy Szymborskiej w interpretacji Kingi Piąty i Zofii Zoń, które można zobaczyć spektaklu „Trzy siostry”. Utwory zaczerpnięto z tomików: "Poezje", "Wszelki wypadek", "Dwukropek", "Rymowanki dla dużych dzieci", a także z ostatniego zbioru "Wystarczy". Gościem specjalnym Salonu będzie Jerzy Illg - krytyk literacki, wydawca, redaktor naczelny wydawnictwa ZNAK, który podzieli się z publicznością wspomnieniami o niedawno zmarłej Noblistce. Zaś oprawę muzyczną na gitarze klasycznej przygotuje Karol Mach.

„Szymborska: Kontrasty” 13 maja, godz. 11.00 , Foyer Tarnowskiego Teatru, wstęp bezpłatny.

Salon organizowany jest w ramach projektu "Salony Poezji" finansowanego z budżetu Miasta Tarnowa.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.