Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Rusza sprzedaż biletów na Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha

Rusza sprzedaż biletów na Zaduszki Dżemowe Wojtka KlichaW atmosferze dnia Wszystkich Świętych, w klimacie jesiennej nostalgii muzyka zmarłych artystów robi szczególne wrażenie. Do wspólnego słuchania i wspominania ponownie zaprasza Wojtek Klich, który wraz z zaproszonymi gośćmi już zagra koncert pn. Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha.

Miejsce: Piwnice TCK  (Tarnów, Rynek 5)
Data: 31 października 2014 r., g. 20.00 
Bilety: 30 zł. Przedsprzedaż biletów prowadzona będzie od 27.10.2014 r. od godz. 8.00. Ilość miejsc ograniczona!

Będzie to 21. koncert z tego cyklu. Tradycja imprezy sięga 1994 roku, kiedy po śmierci wokalisty zespołu Dżem Ryszarda Riedla tarnowski muzyk Wojtek Klich wraz z przyjaciółmi zagrał pierwszy koncert wspominkowy. Z roku na rok impreza przyciągała coraz większą rzeszę fanów i dziś ich liczba znacznie przekracza pojemność Piwnic TCK. Repertuar koncertu na przestrzeni lat ulegał ciągłym modyfikacjom, na początku można było usłyszeć wyłącznie piosenki Dżemu, ale z upływem czasu Wojtek sięgał po kompozycje innych nieżyjących muzyków.

Zaduszki Dżemowe są obecnie jedną z najbardziej wyczekiwanych imprez cyklicznych w Tarnowie. Niepowtarzalny klimat koncertu potęgują przeżycia związane z odwiedzaniem grobów bliskich. Są niezwykłym "spotkaniem" z nieżyjącymi muzycznymi gwiazdami.

Tegoroczne Zaduszki Dżemowe odbędą się 31 października w Piwnicach TCK (Tarnów, Rynek 5). Przedsprzedaż biletów rusza 27 października (poniedziałek) o godz. 8.00 w Biurze Obsługi TCK. Ilość miejsc jest ograniczona. Jedna osoba będzie mogła zakupić maks. 4 bilety.

Zachęcamy także do zakupu płyty CD pt. Zaduszki Dżemowe Live, którą zarejestrowano podczas koncertu w 2011 r. z udziałem publiczności.

Historia imprezy:
Pomysł na Zaduszki Dżemowe narodził w kilka miesięcy po śmierci Ryszarda Riedla – lidera grupy Dżem, był to rok 1994 r. W hołdzie Riedlowi w TCK zorganizowano pierwszy koncert. Od tamtej pory impreza stała się corocznym kultowym wydarzeniem muzycznym Tarnowa, które każdego roku przybiera nowego charakteru. Każda edycja wywołuje niezwykłe emocje i wspomnienia o bliskich nam zmarłych. Słuchając utworów nieżyjących artystów, granych na żywo, można poczuć, jak bardzo bliskie jest to, co po nich zostało. Na przestrzeni siedemnastu lat, na zaproszenie Wojtka Klicha, podczas „Zaduszek Dżemowych” swoją obecność zaznaczyli m.in.: Jerzy Styczyński (Dżem), Adam Otręba (Dżem), Sebastian Riedel, Marek Piekarczyk (TSA), Krzysztof „Zalef” Zalewski, Jacek Dewódzki (ex. Dżem), Piotr Lubertowicz, Maciej Maleńczuk, Liam McMurray (Irlandia), Robert Lubera, Jean Lubera.

Organizator koncertu: Tarnowskie Centrum Kultury. Informacje: tel. 14 6 888 888.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.