Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Rower Zimą - Międzynarodowy Przegląd Amatorskich Filmów Rowerowych

Rower Zimą - Międzynarodowy Przegląd Amatorskich Filmów RowerowychStowarzyszenie RowerEko i Tarnowskie Centrum Kultury zapraszają wszystkich miłośników kolarstwa górskiego na edycję zimową  Międzynarodowego Przeglądu Amatorskich Filmów Rowerowych. Przegląd składa się z dwóch 2,5- godzinnych projekcji, zaprezentowanych w siedmiu ośrodkach miejskich (Łódź, Kielce, Przemyśl, Lublin, Kraków, Rzeszów, Tarnów).

Na tarnowską edycję przeglądu zapraszamy do Piwnic TCK 10 i 11 marca 2012 r. Początek projekcji o godz. 16:00. Wstęp wolny.

W ramach tegorocznej zimowej edycji przeglądu przedstawione zostaną filmowe zapisy wypraw zimowych i zawodów w najzimniejszych zakątkach kuli ziemskiej oraz mrożące krew w żyłach zjazdy na rowerach MTB wyposażonych nie tylko w koła.

Podróże „grubokołowcem” - wraz z autorami obejrzymy z ich kamer na kasku (i nie tylko) krajobrazy łańcuchów górskich pokrytych śniegiem oraz niewyobrażalne pejzaże wprost spod lodowca. Będziemy mieli okazję współtowarzyszyć Fatbikerom z Alaski - Scottowi Młynarczyk'owi, Philipowi Tschersich'owi... oraz Kathrinie Merchant - w jej rowerowej wyprawie po Alasce, pokonując na rowerze prawie 1800km w zimowej aurze, dotarła do lodowców.

Na pewno zadziwi zainteresowanych bajeczny rdzawo-biały krajobraz z Utah z góry Thundermountain pokrytej podmuchem świeżego śniegu wczesną wiosną.

Krajobrazy z północnej Finlandii pokrytej śniegiem i lodem – będzie można podziwiać podczas relacji z 24-godzinnych wypraw Petera Nylunda oraz na freeridowych filmach FatBikera Zarniego (również norweskie krajobrazy okolic Narwiku – przejazd po śliskich skałach pokrytych warstewką lodu).

Wśród zimowych pejzaży z Kanady zaliczony zostanie przejazd korytem rzeki Humber podczas ostrych roztopów, po cienkim lodzie oraz ocenimy dokonania demonów prędkości, tricków i freeride'u DSB Drifter Snowbikes z Toronto. Na krótką chwilę zajrzymy na North Pole Bike Extreme - najbardziej unikatowe zimowe zawody rowerowe XC zorganizowane na Biegunie Północnym, ku zaskoczeniu czołowi zawodnicy pochodzą z krajów gdzie nie uświadczymy śniegu.

Razem z włoskim riderem DH Alessio Toninellim prowadzącym szkołę młodych adeptów tej dyscypliny rowerowej w Grecji przejedziemy po zaśnieżonych trasach zawodów Parnassos Megadownhill 2011. Śnieg w Grecji to bardzo rzadko spotykany widok.

Slalom rowerowy DH z Czarnej Góry w nietuzinkowych zimowych warunkach oraz relacja z zawodów Snow'n'Bikes ze Słowacji zakończą blok filmów Downhillowych.

Będziemy mieli okazję zerknąć na skrót video-relacji z podróży dookoła świata na rowerze australijskiego podróżnika Benji-Roberts'a-Wilsona. Następnie Benji - doświadczony cyklista własnoręcznie przygotuje kolcowane, zimowe opony ze starych zużytych opon letnich. Stara opona rowerowa na wysypisku rozkłada się ponad 80 lat. Poza ekonomicznym - warto zwrócić uwagę na ekologiczny aspekt tej sytuacji.

Zjazd na stoku (i nie tylko) na rowerach wyposażonych w narty zamiast kół (i nie tylko) na filmach ze Szwecji, Norwegii, Polski, Kanady, USA oraz Austrii - czyli zawrotna prędkość, piękne krajobrazy oraz emocje, które czekają na nas w bloku filmów Snowbike/Skibike/Ktrak na zakończenie obydwóch dni przeglądu.

Info: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.